Święto Województwa Kujawsko-Pomorskiego
Wstęp wolny  /  Inne  /  Muzyka i taniec

Święto Województwa Kujawsko-Pomorskiego

  • Wydarzenie archiwalne: 11.06.2022
Miejsce:
Toruń
  • 7 czerwca 2022 - sesja Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego (Urząd Marszałkowski) i Msza św. w intencji mieszkańców województwa w katedrze śś. Janów w Toruniu
  • 11 czerwca 2022, godz. 15:00 Astrofestiwal
  • 11 czerwca 2022, 21:00 koncert Pod Wspólnym Niebem, plac za Urzędem Marszałkowskim

Gród Kopernika jak zwykle przy okazji Święta Województwa spoglądać będzie w gwiazdy. 11 czerwca od 15:00 będzie można wziąć udział w licznych atrakcjach w ramach Astrofestiwalu. W urokliwych uliczkach Starego Miasta znajdziemy Galaktyki Zdrowia i Smaku, Sztuki, Eksperymentów i Zabawy, a w nich m.in. mobilne planetarium, symulatory lotów kosmicznych, wystawy astrofotografii, warsztaty plastyczne i grę miejską, porady medyczne, a nawet masaże.

Główną atrakcją tego dnia będzie kolejny już koncert „Pod Wspólnym Niebem”, na który zaprosi Marszałek Województwa Piotr Całbecki. Tematem przewodnim tradycyjnie będą piosenki nawiązujące do nieba, gwiazd i kosmosu, czyli tego, co łączy ludzi niezależnie od wieku, przekonań i szerokości geograficznej. W tym roku impreza będzie miała szczególny charakter. Na scenie za Urzędem Marszałkowskim pojawią się bowiem nie tylko polskie gwiazdy takie jak Baranovski, Mela Koteluk, Szczyl, Natalia Przybysz, Piotr Rogucki, Ewa Bem, Margaret i Mariusz Lubomski, ale też ukraińskie wokalistki: Dakooka oraz zwyciężczyni Konkursu Eurowizji w 2016 roku, Jamala. Koncert poprowadzi znany dziennikarz Maciej Orłoś, aranżacje przygotował laureat Fryderyka 2017 w kategorii Muzyka Źródeł Jan Smoczyński, a kuratorem wydarzenia jest Jan Świerkowski.