Święto Województwa Kujawsko-Pomorskiego
Wstęp wolny  /  Dla dzieci  /  Inne  /  Muzyka i taniec

Święto Województwa Kujawsko-Pomorskiego

  • Wydarzenie archiwalne: 05.06.2022
Miejsce:
Park SolankowyInowrocław

W inowrocławskiej Muszli Koncertowej w Parku Solankowym już o 14:00 rozhula się kolejna Potańcówka Międzypokoleniowa pod wodzą czeskich mistrzów tańca Marka Kypúsa i Jaroslavy Tietzovej-Sklenářovej. Po południu w całym Inowrocławiu zrobi się naprawdę głośno! Tym razem to w tym mieście o 15:00 pomaszeruje tradycyjna już Defilada Sił Dętych Województwa Kujawsko-Pomorskiego pod batutą L.U.C.-a, prezentująca standardy muzyki klasycznej i popularnej. Godzinę później na scenie w Parku Solankowym wystąpią trzej wyjątkowi tenorzy: Sławomir Naborczyk, Aleksander Kruczek i Nazar Tatsyshyn z towarzyszeniem orkiestry Kijowskiej Operetki Narodowej. Gwiazdorski wieczór zakończy koncert Polskiej Muzyki Filmowej w wykonaniu Rebel Babel Ensemble i gościnnym udziałem wokalistek Marii Dębskiej oraz Doroty Miśkiewicz.

W czasie Święta Województwa na ulicach Włocławka, Inowrocławia, Świecia, Grudziądza, Bydgoszczy i Torunia pojawią się też mobilne billboardy przygotowane przez Galerię RUSZ. Wystawa ukazaże województwo w nowy, pozytywny sposób – jako wspólnotę, w której każda osoba jest ważna i o którą razem chcemy dbać mimo ciężkiego czasu pandemii. Wspólnie będziemy starali się odpowiedzieć na pytanie Czego najbardziej nam potrzeba w obecnych, trudnych czasach?”.

14:00-16:00 Potańcówka Międzypokoleniowa, pokaz mistrzów tańca Jana i Lenki Klimentów animacje i zabawy dla dzieci 15:00 VI Defilada Sił Dętych Województwa 16:00 Koncert 3 Tenorów 18:00 Koncert polskiej muzyki filmowej