Logo partnera
Sztuki wizualne

Świąteczna kaligrafia: kartki i etykiety na prezenty

  • Wydarzenie archiwalne: 01.12.2022
Miejsce:
Dwór ArtusaToruń, Rynek Staromiejski 6
Kaligrafia… W tym jednym wdzięcznym słowie mieści się piękno ukryte w sztuce pisania. W trakcie przedświątecznych warsztatów powrócimy do czasów, kiedy człowiek uczył się za pomocą znaków graficznych przesyłać swoje myśli. Wspólnie przekonamy się, jak przyjemna i twórcza może być kaligrafia! Podczas zajęć zapoznamy się z podstawowymi zasadami takimi jak – budowa litery, ustawienia światła międzyliterowego, kompozycje tekstowe – sami spróbujemy coś napisać i stworzyć coś wyjątkowego! Nauczymy się korzystać z rozmaitych narzędzi: ołówka, długopisu, flamastra, cienkopisu i pióra.

Zbliżające się Święta to doskonała okazja do przygotowania prezentów dla naszych najbliższych. Podarunki oprócz barwnych papierów i wstążek, powinny posiadać też estetyczne etykiety! To właśnie te elementy będziemy tworzyć podczas zajęć. Wykorzystamy nie tylko pismo ręczne, ale i fantazyjne ozdobniki. Samodzielnie wykonamy również kartki świąteczne.

Przez tę jedną chwilę zapomnimy o klawiaturze komputera lub smartfona. Chwycimy za stalówki oraz pisaki i nauczymy się stawiać piękne litery!

Zajęcia poprowadzi dla Was Zbigniew Przybysz — plastyk i edukator Centrum Kultury Dwór Artusa.

Warsztaty międzypokoleniowe | Czas trwania: 1,5h. Bilet 20zł

Źródło: Dwór Artusa

Dwór Artusa

Rynek Staromiejski 6
87-100 Toruń
tel.: 56 655 49 39