StreetPiano powraca! Muzyczna podróż do lat 20. i 30. ze Slavic Voices
Letnie wieczory w Toruniu po raz kolejny wypełnią się dźwiękami muzyki na żywo. Już w piątek, 31 lipca o godz. 18:00, na Skwerze 4 Czerwca 1989 Roku odbędzie się kolejny koncert w ramach cyklu StreetPiano. Tym razem publiczność zabierze w niezwykłą podróż do świata największych przebojów międzywojnia toruńska formacja Slavic Voices.
StreetPiano już kolejny raz ożywia miejską przestrzeń, zachęcając mieszkańców i turystów do wspólnego przeżywania muzyki w plenerze. Kameralne koncerty przy fortepianie stają się okazją do spotkań, odpoczynku i odkrywania różnorodnych muzycznych brzmień w samym sercu miasta.
Podczas koncertu zatytułowanego „Muzyka lat 20./30.” usłyszymy największe przeboje polskiej sceny muzycznej okresu międzywojennego. W repertuarze znajdą się utwory takich artystów jak Hanka Ordonówna, Mieczysław Fogg, Eugeniusz Bodo czy Adam Aston. Nie zabraknie ponadczasowych przebojów, m.in. „Miłość ci wszystko wybaczy”, „Już taki jestem zimny drań” oraz „Ta ostatnia niedziela”.
Na scenie wystąpią:
- Michał Hajduczenia – kontrabas, baryton, prowadzenie,
- Magdalena Cysewska – sopran,
- Mateusz Szwankowski – klarnet, skrzypce,
- Robert Matusiak – fortepian.
Koncert będzie doskonałą okazją, by spędzić letni wieczór w wyjątkowej atmosferze i na chwilę przenieść się do złotej ery polskiej piosenki. To propozycja zarówno dla miłośników muzyki retro, jak i wszystkich, którzy cenią koncerty na żywo w niepowtarzalnej, plenerowej scenerii.
Organizatorami cyklu StreetPiano są Biuro Toruńskiego Centrum Miasta oraz Toruńska Agenda Kulturalna. Mecenasem przedsięwzięcia jest PGE Energia Kultury.
31 lipca 2026 (piątek), godz. 18:00
Skwer 4 Czerwca 1989 Roku w Toruniu
Wstęp wolny
Zachęcamy do śledzenia strony oraz mediów społecznościowych Kulturalnego hubu Bydgoskiego Przedmieścia.
Spędź letni wieczór z muzyką!
Źródło: Toruńska Agenda Kulturalna