Środowe spotkania z historią wojskowości
Wstęp wolny  /  Dziedzictwo  /  Edukacja

Środowe spotkania z historią wojskowości

  • Wydarzenie archiwalne: 26.01.2022
Miejsce:
Muzeum Twierdzy ToruńToruń, Wały gen. Sikorskiego 23
Muzeum Twierdzy Toruń, oddział Muzeum Okręgowego w Toruniu, zaprasza na nowy cykl pt. „Środowe spotkania z historią wojskowości". Jest to przedsięwzięcie, skierowane do wszystkich, którzy chcą zgłębić różnorodne aspekty historii wojskowości, zarówno w wydaniu lokalnym jak i globalnym. Tematem pierwszego z nich będzie „Wprowadzenie do historii Twierdzy Toruń".

Począwszy od 26 stycznia, w każdą ostatnią środę miesiąca, będziemy przybliżać uczestnikom spotkań tematy związane z fortyfikacjami, garnizonem, szkolnictwem wojskowym, a także wydarzeniami wojskowymi i militarnymi z historii Torunia. Podczas premierowego spotkania kuratorzy wystawy stałej w Muzeum Twierdzy Toruń i główni autorzy tego muzealnego przedsięwzięcia – dr Mirosław Giętkowski i Adam Kowalkowski – opowiedzą o początkach toruńskich fortyfikacji.

Środowymi spotkaniami chcemy pokazać, że historia wojskowości nie musi być trudna i kojarzyć się tylko z działaniami wojennymi. Historia wojskowości ma niezliczoną ilość intrygujących ciekawostek, o których opowiemy w łatwy i przystępny sposób. Nawet największy militarny sceptyk znajdzie w nich coś dla siebie.

Spotkania będą się odbywały w każdą ostatnią środę miesiąca w sali konferencyjnej Muzeum Twierdzy Toruń, przy ulicy Wały gen. Sikorskiego 23.

Pierwsze spotkanie odbędzie się 26 stycznia o godzinie 17:30.

Wstęp wolny.

Źródło: Muzeum Okręgowe w Toruniu

Muzeum Okręgowe w Toruniu

Rynek Staromiejski 1
87-100 Toruń
tel.:56 660 56 12