„Środowe spotkania z historią wojskowości – Stalag XXA”
Wstęp wolny  /  Dziedzictwo  /  Edukacja

„Środowe spotkania z historią wojskowości – Stalag XXA”

  • Wydarzenie archiwalne: 30.11.2022
Miejsce:
Ratusz StaromiejskiToruń, Rynek Staromiejski 1
Muzeum Twierdzy Toruń, oddział Muzeum Okręgowego, zaprasza 30 listopada o godz. 17.30 na kolejną odsłonę cyklu „Środowe spotkania z historią wojskowości”. Tym razem znany toruński przewodnik – Paweł Bukowski – opowie o czasach, w których część toruńskich fortów wykorzystywano na potrzeby funkcjonującego w Toruniu obozu jenieckiego – „Stalag XXA”.

Paweł Bukowski to pasjonat historii, który w wolnych chwilach zajmuje się zbieraniem materiałów dotyczących obozu i osadzonych w nim żołnierzy. Dzięki kontaktom z potomkami jeńców, z których cześć przyjeżdżała do naszego miasta, poznał wiele ciekawych faktów dotyczących nie tylko osobistych historii poszczególnych ludzi, ale także elementów codziennego, obozowego życia.

Podczas ponad godzinnej opowieści dowiemy się wielu ciekawostek o miejscu, które w czasie ostatniej wojny zajmowało obszar niemal połowy toruńskiego lewobrzeża.
Spotkanie będzie kontynuacją cyklu poświęconego Toruniowi z czasów II wojny światowej, który rozpoczęliśmy w marcu tego roku, opowieścią Pani Bożeny Dokurno.

„Środowe spotkania z historią wojskowości” to cykl wykładów odbywających się w każdą ostatnią środę miesiąca i przybliżających uczestnikom spotkań tematy związane
z fortyfikacjami, garnizonem, szkolnictwem wojskowym oraz wydarzeniami wojskowymi
i militarnymi z historii Torunia.

Zapraszamy do Muzeum Twierdzy Toruń!

________________________

„Środowe spotkania z historią wojskowości”
Muzeum Twierdzy Toruń
Spotkanie: 30 listopada 2022, godz. 17.30
Wstęp WOLNY

Źródło: Muzeum Okręgowe w Toruniu

Muzeum Okręgowe w Toruniu

Rynek Staromiejski 1
87-100 Toruń
tel.: 56 660 56 12