Spotkanie z Robertem Małeckim | „Najsłabsze ogniwo” | Premiera książki
Wstęp wolny  /  Literatura

Spotkanie z Robertem Małeckim | „Najsłabsze ogniwo” | Premiera książki

  • Wydarzenie archiwalne: 29.09.2021
Miejsce:
Dwór ArtusaToruń, Rynek Staromiejski 6


Już 29 września o godz. 18.00 w Dworze Artusa odbędzie się spotkanie autorskie z Robertem Małeckim! Toruński pisarz, nagrodzony szeregiem nagród gatunkowych, opowie nam o swojej najnowszej książce, thrillerze Najsłabsze ogniwo.

A co nas w niej czeka? Podobno zło czai się w każdym z nas. Dlatego wszyscy jesteśmy podejrzani.

Spokojna podtoruńska wieś i kapryśne lato 2019 roku. Znany pisarz powieści obyczajowych – Piotr Warot – przeżywa najpotworniejsze wakacje swojego życia. W tajemniczych okolicznościach znika jego brat z dziewczyną. Policjanci podejrzewają, że Aleks i Alina wyskoczyli na krótki romantyczny urlop i odcięli się od świata. Jednak kiedy oboje milczą zbyt długo, Piotr nie ma wątpliwości, że wydarzyło się coś złego. Tylko co stało się z Aleksem i Aliną oraz kto stoi za ich zaginięciem? I dlaczego – w tym samym czasie – nastoletni syn sąsiadów ucieka z domu? Czy to możliwe, że coś łączy obie te sprawy? Aby poznać prawdę, Warot będzie musiał wyplątać się z pajęczyny pełnej kłamstw, którą tkają także jego najbliżsi. A w solidnym i trwałym łańcuchu tajemnic trudno trafić na jedno, najsłabsze ogniwo…

Książkę Najsłabsze ogniwo poleca Anna MuchaWszyscy kłamią. Jedni, aby chronić siebie, inni – najbliższych. Kłamią w słusznej sprawie albo żeby ukryć zbrodnie. Sieć kłamstw oplata bohatera. Pochłonęłam w jedną noc.
Robert Małecki – politolog, filozof i dziennikarz, a także nauczyciel kreatywnego pisania. Laureat najważniejszych polskich kryminalnych trofeów literackich, w tym dwukrotnie Nagrody Wielkiego Kalibru (w 2019 roku nagroda główna za Skazę, w 2020 nagroda czytelników za Wadę) oraz Nagrody Kryminalnej Piły (w 2019 roku za Skazę). Serca czytelników podbił serią kryminalną o komisarzu Bernardzie Grossie (SkazaWadaZadra) oraz drugą, o dziennikarzu Marku Benerze (Najgorsze dopiero nadejdziePorzuć swój strachKoszmary zasną ostatnie). Jego pierwszy thriller – Żałobnica – uplasował się na drugim miejscu w rankingu najlepszych powieści kryminalnych według Książek. Magazynu do Czytania. W 2021 roku wydał dwa kolejne thrillery: Zmorę (kwiecień) oraz Najsłabsze ogniwo (wrzesień).

Spotkanie poprowadzi dla Was Maciej Siembieda.

Dla fanów i fanek mamy specjalną niespodziankę! 100 pierwszych osób, które pojawią się na wydarzeniu i ustawią w kolejce, otrzyma od Wydawnictwa Czwarta Strona bezpłatny egzemplarz Najsłabszego ogniwa z dedykacją autora.Źródło: Dwór Artusa

Dwór Artusa

Rynek Staromiejski 6
87-100 Toruń
tel.:56 655 49 39