Spotkanie z Katarzyną Puzyńską
Wstęp wolny  /  Literatura

Spotkanie z Katarzyną Puzyńską

  • Wydarzenie archiwalne: 23.11.2023
Miejsce:
Biblioteka Miejska im. Wiktora Kulerskiego w GrudziądzuGrudziądz, ul. Legionów 28

Z wielką przykrością informujemy o odwołaniu spotkania z Katarzyną Puzyńską, które miało się odbyć 23 listopada 2023 r. w Bibliotece Głównej. Autorka przeprasza Czytelników, ale aktualnie musi skupić się na swoim zdrowiu. Liczymy na to, że uda się zorganizować spotkanie w przyszłym roku. Pani Kasi życzymy dużo zdrowia.

Katarzyna Puzyńska (ur. 1985) – z wykształcenia psycholog. Przez kilka lat pracowała jako nauczyciel akademicki na wydziale psychologii. Teraz całkowicie skupiła się na swojej największej pasji, czyli pisaniu. W wolnych chwilach biega (jak sama mówi: od biegania jest pozytywnie uzależniona) i zajmuje się swoim czworonożnym stadem – psami i końmi. Uwielbia Skandynawię i Hiszpanię. Kocha muzykę rockową, zwłaszcza punk i metal. Mówi się, że jest najbardziej wytatuowaną polską pisarką. Od lat jest weganką i stanowi to bardzo ważną część jej ideologii życiowej. Jest autorką kryminałów, fantasy, horroru oraz książek non-fiction. Była również jurorką w konkursie Gwiazdozbiór Kryminalny Kujawy i Pomorze, przeznaczonym dla debiutujących twórców literatury kryminalnej.
Z okazji jubileuszu stulecia Polskiej Policji za książki „Policjanci. Ulica” i „Policjanci. Bez munduru” otrzymała od Komendanta Głównego nagrodę w kategorii „Policja w literaturze”. Puzyńska występowała również w programie telewizyjnym „Opowiem Ci o Zbrodni” w charakterze prowadzącej (dwa sezony).

Strona autorki: https://www.katarzynapuzynska.pl/

Fot. Agata MądrachowskaŹródło: Biblioteka Miejska im. Wiktora Kulerskiego w Grudziądzu

Biblioteka Miejska im. Wiktora Kulerskiego w Grudziądzu

ul. Legionów 28
86-300 Grudziądz
tel.: 56 46 202 01

Powiązane wydarzenia

07
grudnia (czwartek), godz. 18:00

Spotkanie autorskie z Radkiem Rakiem