Spotkanie z Edytą Jungowską
Wstęp wolny  /  Dla dzieci  /  Edukacja  /  Literatura

Spotkanie z Edytą Jungowską

  • Wydarzenie archiwalne: 21.04.2023
Miejsce:
Biblioteka Miejska im. Wiktora Kulerskiego w Grudziądzu filia nr 13Grudziądz, ul. Mikołaja z Ryńska 1/7


W piątek 21 kwietnia w Filii nr 13 przy ul. Mikołaja z Ryńska 1/7 gościć będzie Edyta Jungowska, lektorka audiobooków, aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna. Na spotkanie organizowane w ramach zadania „Biblioteka bez barier” zapraszamy dzieci wraz z opiekunami.

Edyta Jungowska jest absolwentką Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie. Pierwszy sukces teatralny to rola Panny Maliczewskiej w spektaklu Zapolska, Zapolska. Ma na swym koncie ponad 30 ról w Teatrze Telewizji. Występowała w Kabarecie Olgi Lipińskiej. Szeroką popularność zdobyła dzięki roli siostry Bożenki w serialu Na dobre i na złe. Od początku kariery zajmuje się również twórczością dziecięcą. Przez lata występowała w programie dla dzieci Ala i As, użyczała głosu wielu postaciom animowanym (Toy Story, Kacper, Smerfy, Rodzina Adamsów), nagrała wiele piosenek i bajek dla dzieci na płytach audio. Od 2010 roku jest właścicielką wydawnictwa Jung-off-ska wydającego audiobooki oraz książki dla dzieci i młodzieży. Jedną z najpopularniejszych i najczęściej pobieranych lektur, którą przeczytała i wydała Edyta Jungowska jest audiobook Dzieci z Bullerbyn autorstwa Astrid Lindgren.

Wstęp wolny.

Zadanie „Biblioteka bez barier” finansowane jest z grantu w ramach programu „Kultura bez barier” realizowanego przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w ramach Działania 4.3 Współpraca ponadnarodowa Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój na lata 2014-2020 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.Źródło: Biblioteka Miejska im. Wiktora Kulerskiego w Grudziądzu

Biblioteka Miejska im. Wiktora Kulerskiego w Grudziądzu

ul. Legionów 28
86-300 Grudziądz
tel.: 56 46 202 01

Powiązane wydarzenia

03
czerwca (sobota), godz. 17:00

Spotkanie z Wiktorem Zborowskim