Spotkanie oraz prezentacja projektu "In my garden" Magdaleny Hueckel
Sztuki wizualne

Spotkanie oraz prezentacja projektu "In my garden" Magdaleny Hueckel

  • Wydarzenie archiwalne: 27.06.2024
Miejsce:
Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. dr. Witolda Bełzy w BydgoszczyBydgoszcz, Stary Rynek 24
Wydarzenie w ramach projektu Zachwyt. W praktyce indywidualnej i doświadczeniu zbiorowym.
Magdalena Hueckel In my garden
Kontynuacją spotkania będą warsztaty z Iwoną Żyburską, na które zapraszamy bezpośrednio po spotkaniu.
Magdalena Hueckel
Artystka wizualna, badaczka, autorka filmów, fotografka teatralna. Jej prace wystawiane były na ponad 40 indywidualnych i ponad 60 zbiorowych wystawach w kraju i na świecie (m.in. w Tate Britain w Londynie, Circulation w Paryżu, Unseen Amsterdam, Vienna Art Fair, Center for Contemporary Art w Berlinie), znajdują się w kolekcji Muzeum Narodowego we Wrocławiu oraz licznych kolekcjach prywatnych. Autorka albumów fotograficznych „Anima. Obrazy z Afryki 2005–2013” oraz HUECKEL/TEATR” (nominacje do nagrody Fotograficzna Publikacja Roku 2014 i 2016). Autorka dokumentacji kilkuset spektakli teatralnych, stale współpracuje z kilkunastoma teatrami w Polsce.
Współpracuje z Tomaszem Śliwińskim przy realizacji filmów jako współreżyserka, autorka scenariuszy i art director. Ich dokumentalny film “Nasza klątwa” otrzymał nominację do Oskara oraz kilkadziesiąt nagród na międzynarodowych festiwalach. Współautorka scenariusza do krótkometrażowego filmów "Ondyna", "Studium Chaosu", serialu "Kroniki zarazy", który otrzymał nagrodę główną w konkursie DIG IT na najlepsze działania teatralne w czasie pandemii COVID-19, współreżyserka filmu dokumentalnego o Narodowym Teatrze Starym, “Stary”.
Prezeska i założycielka Polskiej Fundacji CCHS „Zdejmij Klątwę”, uhonorowanej nagrodą EURORDIS Black Pearl Award 2020. Kuratorka i producentka projektu „Ondinata. Songs for Ondine”. Absolwentka Wydziału Malarstwa i Grafiki gdańskiej ASP, doktorantka UKEN w Krakowie, stypendystka Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Miasta Sopot, Miasta Warszawa, laureatka nagrody Sopocka Muza dla Młodych Twórców, rezydentka Kolekcji Wrzesińskiej 2024 oraz programu NAWA STER 2023. W latach 2002–2004 tworzyła z Agatą Serafin duet fotograficzny hueckelserafin.
Udział w wydarzeniu jest darmowy.
------
Zadanie współfinansowane z budżetu Miasta Bydgoszcz
------
organizator: Fundacja W788
współorganizator: Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. dr. W. Bełzy w Bydgoszczy


Źródło