Spotkanie literackie wokół trylogii karkonoskiej Sławka Gortycha
Wstęp wolny  /  Literatura

Spotkanie literackie wokół trylogii karkonoskiej Sławka Gortycha

  • 02
    sierpnia 2024 (piątek), godz. 17:00–19:00
Miejsce:
Centrum Nauki i Kultury Młyny RotheraBydgoszcz, ul. Mennica 10

Wakacje to dobry czas na odpoczynek np. z książką. Tym razem proponujemy zupełnie nowy format, w postaci spotkań literackich, podczas których rozmawiamy o naszych przemyśleniach związanych z literaturą. Podczas spotkania, uczestnicy dowiedzą się więcej o twórczości autora, jego serii kryminałów pt. „Schronisko, które przestało istnieć”, „Schronisko, które przetrwało” oraz „Schronisko, które spowijał mrok” i kulisach ich powstawania. To okazja do dyskusji z autorem na temat pasji związanej z górskimi wędrówkami, reakcji na nagły wzrost popularności, drogi do wydania książek i codzienności pisarza łączącego życie autora z zawodem stomatologa. Spotkanie poprowadzi Anna Spychaj. W dniu wydarzenia będzie możliwość zakupienia książek autora i otrzymania autografu.  

 O autorze:
Sławek Gortych – pasjonat gór, absolwent Wydziału Stomatologicznego Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu; jego pasje to pisanie, medycyna oraz wielodniowe wędrówki z plecakiem po karkonoskich bezdrożach; prowadzi popularny blog „Zagubiony w Karkonoszach”, na którym odkrywa przed czytelnikami tajemnice najsłynniejszych dolnośląskich gór. 

O prowadzącej:
Anna Spychaj – pasjonatka literatury i promotorka czytelnictwa, zawodowo związana z branżą IT; wraz z przyjaciółką od trzech lat prowadzi profil o książkach w social mediach pod nazwą double.bookspresso; od lipca 2023 prowadzi w Bydgoszczy cykl spotkań okołoliterackich w kawiarni Zakładka i wspiera lokalnych autorów. 

Informacje organizacyjne:
Kiedy? 02.08.2024 r., godz. 17.00-19.00
Gdzie? Spichrz Zbożowy, II piętro
Dla kogo? dla wszystkich zainteresowanych
Cena: bezpłatnie
Zapisy: kliknij TUTAJ!Źródło: Centrum Nauki i Kultury Młyny Rothera