Spotkanie literackie wokół książki
Teatr / Kabaret

Spotkanie literackie wokół książki "Frankenstein" oraz spektaklu Teatru Baj Pomorski

  • 11
    marca 2026 (środa), godz. 18:00
Miejsce:
Książnica Kopernikańska w ToruniuToruń, Słowackiego 8
Czy są tu miłośnicy teatru? 11 marca w Książnicy Kopernikańskiej spotkamy się z twórcami spektaklu "Frankenstein - reportaż". Dołączcie do nas.

"Frankenstein - reportaż" w reż. Zbigniewa Lisowskiego to punkowy, partycypacyjny teatr, w którym widzowie współtworzą Potwora i biorą za niego odpowiedzialność.

Podczas spotkania przyjrzymy się relacjom między powieścią Mary Shelley a przedstawieniem Teatru Baj Pomorski. Zastanowimy się, które wątki łączą oba dzieła i jak wybrzmiewają one na scenie. Poruszymy również kontekst historyczno-literacki spektaklu oraz sposób, w jaki reżyser interpretuje i aktualizuje polityczny wymiar powieści – szczególnie istotny w czasach jej powstania.

Rozmowę poprowadzi dr hab. Dariusz Pniewski, prof. UMK – literaturoznawca, historyk sztuki, badacz polskiego i światowego romantyzmu oraz specjalista w dziedzinie dramatu romantycznego.

Początek o godz. 18.00. Wstęp jest bezpłatny. Do zobaczenia!