Spotkanie literackie #12: Maciej Marcisz
Podczas spotkania porozmawiamy o łączeniu pisania z pracą w promocji literatury, dobrych i złych stronach rynku książki, wpływie doświadczenia wydawniczego na własne pisanie, motywacjach do tworzenia literatury i wielu innych.
Spotkanie poprowadzi Anna Spychaj, która zadba o ciepłą atmosferę i ciekawe pytania. Dzięki współpracy z księgarnią Arabeska, na miejscu będzie można kupić książki autora.
Maciej Marcisz – autor „Taśm rodzinnych”, jednego z najczęściej komentowanych debiutów ostatnich lat, „Książki o przyjaźni” i „Znaków zodiaku”. Opowiadania i eseje publikował w „Wakacie”, „Piśmie”, „Miesięczeniku Znak” i „Vogue’u”. Współzałożyciel Nowego Klubu Czytelniczego, Klubu Literackiego Empiku i Wyższej Szkoły Pisania. W marcu zadebiutował jako autor książek dla dzieci serią „Przedszkole przytulanek”.
Anna Spychaj – Pasjonatka literatury i promotorka czytelnictwa, zawodowo związana z branżą IT; wraz z przyjaciółką od trzech lat prowadzi profil o książkach w social mediach pod nazwą double.bookspresso; od lipca 2023 prowadzi w Bydgoszczy cykl spotkań okołoliterackich w kawiarni Zakładka i wspiera lokalnych autorów; marzy o tym, aby w mieście dużo i dobrze mówiło się o literaturze.
Źródło: Centrum Nauki i Kultury Młyny Rothera