Spotkanie Klubu Filmowego
Film  /  Literatura

Spotkanie Klubu Filmowego

  • Wydarzenie archiwalne: 27.02.2024
Miejsce:
Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w WąbrzeźnieWąbrzeźno, ul. Matejki 11B

Członków Klubu Filmowego oraz osoby z orzeczeniem o niepełnosprawności wzroku, które chciałyby dołączyć do naszego grona - miłośników kina z audiodeskrypcją - zapraszamy 27 lutego o godz. 11:00.

Spotkamy się po raz drugi w wąbrzeskiej bibliotece, by w miłej atmosferze, przy kawie i słodkościach zanurzyć się w projecji przyjaznej osobom z dysfunkcją wzroku, bo z audiodeskrypcją!

DEFACTO
Biblioteka podpisała porozumienie ze Stowarzyszeniem "De Facto" o prowadzeniu Klubu Filmowego Osób Niewidomych i organizowaniu pokazów filmów z audiodeskrypcją w ramach projektu „Krajowy zasób cyfrowych filmów z polską audiodeskrypcją dla osób niewidomych”. Organizacja pokazów filmowych dla osób niewidomych mieści się w zakresie dozwolonego użytku publicznego zastrzeżonego w art. 33 pkt.1 ustawy o prawie autorskim, które stanowi podstawę prawną w/w pokazów.

UCZESTNICY
Uczestnikami projekcji filmowych mogą być wyłącznie osoby niewidome i słabowidzące legitymujące się orzeczeniem o stopniu niepełnosprawności z tytułu wzroku z przewodnikami. Projekcje będą miały charakter zamknięty i bezpłatny.

PROJEKCJA
Projekcja odbędzie się 27 lutego 2024 r. w siedzibie Biblioteki, przy ul. Matejki 11 B, o godz. 11:00.
Na prośbę Powiatowego Koła Związku Niewidomych w Wąbrzeźnie zaprezentowany zostanie film nawiązujacy klimatem do niedawnego Święta Zakochanych. Będzie to  "Piąta pora roku" – polski dramat obyczajowy z 2012 roku, w reżyserii Jerzego Domaradzkiego. Film otrzymał nominację do nagrody Orzeł oraz LLF. W rolach głównych zobaczymy wspaniałych Ewę Wiśniewską i Mariana Dziędziela.Źródło: Miejska i Powiatowa Biblioteka w Wąbrzeźnie

Powiązane wydarzenia

27
maja (poniedziałek), godz. 17:00

prof. Krzysztof Trojanowski o romansach Poli Negri