Spotkanie historyczne: <i>Śladami przodków ku przyszłości</i>
Wstęp wolny  /  Dziedzictwo

Spotkanie historyczne: Śladami przodków ku przyszłości

  • Wydarzenie archiwalne: 13.04.2023
Miejsce:
KPCKBydgoszcz, pl. Kościeleckich 6

Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy i Pracownia Terenowa w Toruniu Narodowego Instytutu Dziedzictwa zapraszają na spotkanie  z Anną Baran z Pracowni Terenowej w Toruniu Narodowego Instytutu Dziedzictwa oraz zaproszonymi gośćmi.


Świat biegnie do przodu i nieustannie zmienia się. W każdej społeczności jest zakorzenione poczucie lokalnej tożsamości. Fundamentem identyfikacji z rodzinnymi stronami są zwyczaje, obrzędy i umiejętności. Zapraszamy na spotkanie, które przybliży fenomen niematerialnego dziedzictwa kulturowego. Czym jest? Jakie jego przykłady odnajdujemy w Polsce, a jakie stanowią o bogactwie kulturowym województwa kujawsko-pomorskiego? Dlaczego warto je chronić? Spotkanie będzie stanowić wstęp do wrześniowych obchodów Europejskich Dni Dziedzictwa 2023 odbywających się pod hasłem „Żywe dziedzictwo. Tradycje od pokoleń”. Zwraca ono naszą uwagę na swoiste relacje z przodkami, bez których nie byłoby nas tu i teraz.

Moderatorami spotkania będą przedstawiciele regionalnego koordynatora EDD w kujawsko-pomorskim.Wstęp wolnyŹródło: Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy

Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy

pl. Kościeleckich 6
85-033 Bydgoszcz
tel.: 52 585 15 01