Spotkanie autorskie z Robertem Małeckim
Wstęp wolny  /  Literatura

Spotkanie autorskie z Robertem Małeckim

  • Wydarzenie archiwalne: 25.10.2022
Miejsce:
Biblioteka Publiczna DobrzejewiceDobrzejewice 61A,
We wtorek 25 października gościem gminy Obrowo będzie jeden z najpopularniejszych polskich autorów kryminałów Robert Małecki. Spotkanie autorskie rozpocznie się o godz. 18.00 w bibliotece w Dobrzejewicach. Wstęp jest bezpłatny. Serdecznie zapraszamy!

Rozmowę z pisarzem poprowadzi Adrian Aleksandrowicz, były dziennikarz, autor książki #Rak, znawca i miłośnik kryminałów. Podczas spotkania będzie okazja kupić najnowszą książkę Roberta Małeckiego Wiatrołomy. - Zanim świat stanie nad przepaścią, człowiek zbliża się do niej każdego dnia – głosi podtytuł kryminału.

Robert Małecki jest Laureatem Nagrody Wielkiego Kalibru i nagrody Kryminalnej Piły – dwóch najbardziej prestiżowych nagród literackich za polskojęzyczną powieść kryminalną bądź sensacyjną.

Z wykształcenia jest politologiem i filozofem, absolwentem Akademii Bydgoskiej (dziś Uniwersytet Kazimierza Wielkiego) i Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, ukończył studia podyplomowe z psychologii zarządzania. Przez wiele lat pracował jako dziennikarz i redaktor Gazety Pomorza i Kujaw Nowości oraz kierownik redakcji tego dziennika w Grudziądzu. Był dyrektorem Wydziału Komunikacji Społecznej i Informacji Urzędu Miasta Torunia oraz specjalistą działu administracji Toruńskich Wodociągów Sp. z o.o. Obecnie jestem prezesem zarządu Fundacji Kult Kultury i utrzymuje się z pisania. To ostatnie – jak mówi - zawdzięcza swoim czytelnikom i wydawnictwu.

Wiatrołomy to jedenasta powieść pisarza. Wszystkie dotychczasowe cieszą się ogromną popularnością, a sam autor, ze względu na swoje poczucie humoru, dystans do siebie oraz łatwość nawiązywania kontaktów jest uwielbiany przez czytelników. Dość powiedzieć, że ma oddane grupy fanów, którzy jeżdżą za nim na spotkania autorskie oraz prowadzą w social mediach „Muzeum Roberta Małeckiego”.

- Skrycie marzę o tym, aby pan Robert osadził kiedyś fabułę swojej powieści w gminie Obrowo. Oferuję pomoc w tym zakresie – mówi wójt Andrzej Wieczyński i dodaje: - Oczywiście mimo dużej sympatii dla autora nie zorganizuję żadnej akcji z przelewem krwi, ale na wspólny spacer po gminie i inspirujące opowieści o jej historii zawsze jestem gotów.

Źródło