Spotkania z Marcinem Mortką
Wstęp wolny  /  Dla dzieci  /  Literatura

Spotkania z Marcinem Mortką

  • Wydarzenie archiwalne: 08.05.2023
Miejsce:
Biblioteka Miejska im. Wiktora Kulerskiego w Grudziądzu filia nr 13Grudziądz, ul. Mikołaja z Ryńska 1/7
W poniedziałek 8 maja zapraszamy do Filii nr 13 przy ul. Mikołaja z Ryńska 1/7 na dwa spotkania z Marcinem Mortką:
– o godz. 12:00 autor spotka się z najmłodszymi czytelnikami,
– o godz. 17:00 odbędzie się spotkanie dla dorosłych.

Marcin Mortka – pisarz, tłumacz i specjalista od języków skandynawskich, zdobył sobie ogromną popularność wśród najmłodszych czytelników swoim cyklem o wikingu Tappim. „Przygody Tappiego z Szepczącego Lasu” ukazały się w 2012 roku. Książka ta oraz jej kontynuacje stały się prawdziwymi bestsellerami wśród młodych czytelników. Autor pisze również dla dorosłych miłośników fantastyki. W swej twórczości nawiązywał już do wypraw krzyżowych, piratów z Karaibów czy II wojny światowej. Do jego najbardziej znanych książek należą „Ostatnia saga”, „Wojna runów” i „Ragnarok 1940”.
Zadebiutował w 2003 roku powieścią „Ostatnia saga”. Jego książka „Dom pod Pękniętym Niebem” została nominowana w Plebiscycie Książka Roku 2015 lubimyczytac.pl w kategorii literatura młodzieżowa.

Wstęp wolny.

Zadanie „Biblioteka bez barier” finansowane jest z grantu w ramach programu „Kultura bez barier” realizowanego przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w ramach Działania 4.3 Współpraca ponadnarodowa Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój na lata 2014-2020 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Źródło: Biblioteka Miejska im. Wiktora Kulerskiego w Grudziądzu

Biblioteka Miejska im. Wiktora Kulerskiego w Grudziądzu

ul. Legionów 28
86-300 Grudziądz
tel.: 56 46 202 01

Powiązane wydarzenia