Spotkania literackie „Debiuty w sieci”: „Siła wyobraźni. Magiczny świat baśni, bajek, legend w literaturze pięknej” – panel dyskusyjny
Wstęp wolny  /  Literatura

Spotkania literackie „Debiuty w sieci”: „Siła wyobraźni. Magiczny świat baśni, bajek, legend w literaturze pięknej” – panel dyskusyjny

  • Wydarzenie archiwalne: 04.09.2021
Miejsce:
KPCKBydgoszcz, pl. Kościeleckich 6

W ramach podsumowania kolejnego sezonu programu #debiutywsieci w pierwszy weekend września do Bydgoszczy przyjadą autorzy z różnych stron Polski, aby wziąć udział w SPOTKANIACH LITERACKICH/PANELACH DYSKUSYJNYCH. Rozmawiać będziemy o wyjątkowych książkach. 4 września (sobota) 2021, o godz. 16.00 gośćmi panelu będą: Marta Knopik, autorka książek „Czarne Miasto” (Wydawnictwo Lira) oraz „Rok Zaćmienia” (Wydawnictwo Lira) , Paweł Radziszewski, autor książki „Pomiędzy” (Wydawnictwo Sine Qua Non), Łukasz Staniszewski, autor książki „Małe Grozy” (Wydawnictwo Literackie). Spotkanie poprowadzi Agata Tondera (autorka bloga „Słowo za słowo”). Wstęp wolny.


O AUTORACH:Marta Knopik

Absolwentka filologii polskiej. Autorka scenariuszy dla Teatroteki Szkolnej prowadzonej przez Instytut Teatralny w Warszawie. Pasjonatka wypraw wysokogórskich, wycieczek rowerowych i nurkowania „Czarne Miasto” jest jej debiutem powieściowym, a zarazem początkiem cyklu opowieści z Czarnego Miasta.

Powieść została nagrodzona tytułami: Książka Roku Lubimyczytać.pl za rok 2020, Książka Roku 2020 według serwisu literackiego Granice.pl .

W 2021 nakładem tego samego wydawnictwa ukazał się druga powieść Marty Knopik „Rok Zaćmienia”.

„Czarne Miasto wciąga i ugniata bohaterów, pożera ich metaforycznie… To może być debiut literacki sezonu!” Wojciech Dutka, pisarz.

(https://wydawnictwolira.pl/autorzy/marta-knopik/)Łukasz Staniszewski

Jest pisarzem, dramaturgiem i twórcą scenariuszy słuchowisk radiowych. Za swoją twórczość – w tym za teksty wchodzące w skład mikropowieści Małe Grozy – otrzymał liczne nagrody na ogólnopolskich konkursach literackich. Został też doceniony jako dramaturg i autor słuchowisk (m.in. na Festiwalu „Dwa Teatry” w Sopocie i w konkursie Teatru Polskiego Radia).

(https://www.wydawnictwoliterackie.pl/.../lukasz-staniszewski)

„Momentami Staniszewski przypomina mi prozę Olgi Tokarczuk z lat 90., przesiąkniętą próbą zobaczenia, czy w tym naszym jakże fizycznym i doświadczalnym świecie nie ma czegoś więcej, innych czasów i przestrzeni.”

Wojciech SzotPaweł Radziszewski

Z wykształcenia slawista i rolnik. Mieszka w Gdańsku. Laureat trzeciej nagrody w Gdańskim Konkursie Prozatorskim za opowiadanie „Chłopska 34” (2011) oraz wyróżnienia w Konkursie na Najlepsze Polskie Opowiadanie roku 2016, w ramach 12. Międzynarodowego Festiwalu Opowiadania za utwór „Najważniejsza rzecz w życiu” opublikowany w książce „2018 Antologia opowiadań”.

"Świeże literackie mięcho!"

Joanna Bator

"Magiczna i piękna książka. Dawno nie czytałem tak dobrego i oryginalnego debiutu."

Łukasz Orbitowski

(https://www.wsqn.pl/ksiazki/pomiedzy/)
„DEBIUTY W SIECI”:

To autorski program bydgoskiej Fundacji Tu Kultura, w ramach którego blogerzy, recenzenci, krytycy prowadzą rozmowy online z autorami, którzy niedawno zadebiutowali w literackim świecie. Przez ponad rok fundacja zorganizowała prawie trzydzieści takich spotkań, a jej gośćmi byli m.in. Joanna Gierak-Onoszki w rozmowie o książce „27 śmierci Toby’ego Obeda” (nominowanej do Nagrody Literackiej „Nike”; reportaż ten znalazła się w finale nagrody, a autorka wygrała plebiscyt na „Nike” Czytelników) czy Michał Nogaś (dziennikarz związany z Radiem Nowy Świat, a wcześniej z Programem III Polskiego Radia) w rozmowie o książce „Z niejednej półki. Wywiady”. 


 Źródło: Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy

Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy

Pl. Kościeleckich 6
85-033 Bydgoszcz
tel: 52 585 15 05

Powiązane wydarzenia

03
lutego (piątek), godz. 16:00
⟶ DO 05.02

Zimowe Warsztaty Wokalne

07
lutego (wtorek), godz. 17:00

Spektakl Nowe szaty cesarza