Spotkania literackie „Debiuty w sieci”: „O powieści łotrzykowskiej, i nie tylko” – panel dyskusyjny
Wstęp wolny  /  Literatura

Spotkania literackie „Debiuty w sieci”: „O powieści łotrzykowskiej, i nie tylko” – panel dyskusyjny

  • Wydarzenie archiwalne: 04.09.2021
Miejsce:
KPCKBydgoszcz, pl. Kościeleckich 6

W ramach podsumowania kolejnego sezonu programu #debiutywsieci w pierwszy weekend września do Bydgoszczy przyjadą autorzy z różnych stron Polski, aby wziąć udział w SPOTKANIACH LITERACKICH/PANELACH DYSKUSYJNYCH. Rozmawiać będziemy o wyjątkowych książkach. 4 września (sobota) 2021, o godz. 18.00 gośćmi panelu będą: Wojciech Chamier-Gliszczyński, autor książki „Portrecista psów” (Wydawnictwo Czarne), Bartosz Sadulski, autor książki „Rzeszot” (Wydawnictwo Książkowe Klimaty).Spotkanie poprowadzą Aleksandra Borowiec (autorka książki „Gwiazda szeryfa”, Wydawnictwo Zysk i Spółka) oraz Dawid Olejnik (autor bloga „Olejnik przeczytane”). Wstęp wolny.


O AUTORACH:Wojciech Chamier-Gliszczyński

Zadebiutował w 2004 roku jako poeta w szczecińskim piśmie „Artefakt”. W 2015 roku otrzymał nominację w Konkursie Literackim imienia Henryka Berezy „Czytane w maszynopisie”. Finalista projektu Pracownia Prozy podczas festiwalu Stacja Literatura 23 w 2018 roku oraz projektu Pracownia Opowieści podczas Stacji Literatura 24 w 2019 roku. Jego opowiadanie Zakaz gry w piłkę ukazało się w 2019 roku w magazynie literackim „biBLioteka” wydawanym przez Biuro Literackie.

Prawnik, z zawodu radca prawny. Mieszka w Słupsku.

"Coś mi się wydaje, że o Wojciechu Chamier-Gliszczyńskim będzie w najbliższych miesiącach głośno, a jego pierwsza [i pełnokrwista, także w dosłownym znaczeniu tego słowa] powieść zostanie zauważona przez jurorów nagród literackich. Nosi tytuł „Portrecista psów” i jest dobrze skonstruowaną, śmieszną i straszną jednocześnie powieścią łotrzykowską, gdzie to, co realne, miesza się z tym, co całkowicie zmyślone i abstrakcyjne, trup gęsto się ścieli, a filozofia spotyka się z fizjologią. "

(21 października 2020 MICHAŁ NOGAŚ, WYBORCZA.PL)

(https://czarne.com.pl/katalog/autorzy/wojciech-chamier-gliszczynski)Bartosz Sadulski

Poeta, dziennikarz. Autor tomów wierszy post (2012), tarapaty (2016) oraz mniej niż jedno zwierzę (2019). Za pierwszy z nich był nominowany w 2013 roku do Nagrody Literackiej Silesius w kategorii „Debiut”, za drugi otrzymał wrocławską Nagrodę Kulturalną „Warto”. Wiersze publikował między innymi w „Lampie”, „Odrze”, „Gazecie Wyborczej”, „Chimerze” i antologiach Połów. Poetyckie debiuty 2010, Zawrót głowy. Antologia polskich wierszy filmowych i Przewodnik po zaminowanym terenie. Jego utwory były tłumaczone na ukraiński, słowacki i angielski. Autor przewodników po Malcie i Bornholmie. Stypendysta Międzynarodowego Funduszu Wyszehradzkiego oraz programu „Młoda Polska”. Stały współpracownik portalu dwutygodnik.com, sekretarz redakcji kwartalnika „Herito”. W przyszłym roku nakładem wydawnictwa Książkowe Klimaty ukaże się jego prozatorski debiut Rzeszot. Mieszka w Nowej Hucie.

(http://miastoliteratury.pl/program/nagroda-kmlu/bartosz-sadulski/)

"Uniwersalna, lecz do szpiku polska. Olśniewająca. Sadulski tworzy własne imaginarium postromantyczne, w którym prawda miesza się z fikcją literacką, patos z hucpą, groza z drwiną, brud z wykwintnością, sentymentalizm z okrucieństwem. Czegoś takiego jeszcze nie czytaliście."

Małgorzata Rejmer


„DEBIUTY W SIECI”:

To autorski program bydgoskiej Fundacji Tu Kultura, w ramach którego blogerzy, recenzenci, krytycy prowadzą rozmowy online z autorami, którzy niedawno zadebiutowali w literackim świecie. Przez ponad rok fundacja zorganizowała prawie trzydzieści takich spotkań, a jej gośćmi byli m.in. Joanna Gierak-Onoszki w rozmowie o książce „27 śmierci Toby’ego Obeda” (nominowanej do Nagrody Literackiej „Nike”; reportaż ten znalazła się w finale nagrody, a autorka wygrała plebiscyt na „Nike” Czytelników) czy Michał Nogaś (dziennikarz związany z Radiem Nowy Świat, a wcześniej z Programem III Polskiego Radia) w rozmowie o książce „Z niejednej półki. Wywiady”.

 


Źródło: Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy

Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy

Pl. Kościeleckich 6
85-033 Bydgoszcz
tel: 52 585 15 05