Spektakle „Wyjście ewakuacyjne” oraz  „Pierwszy czy ostatni?”
Teatr / Kabaret

Spektakle „Wyjście ewakuacyjne” oraz  „Pierwszy czy ostatni?”

  • Wydarzenie archiwalne: 22.06.2022
Miejsce:
KPCKBydgoszcz, pl. Kościeleckich 6

Salon Hoffman KPCK, pl. Kościeleckich 6 w Bydgoszczy, bilety w cenie 10 zł (obejmuje oba spektakle) do nabycia w siedzibie KPCK.


Spektakl „Wyjście ewakuacyjne” wykonana grupa Młynek do kawy, spektakl „Pierwszy czy ostatni?” zaprezentuje grupa Kołowrotek. 


W „Wyjściu ewakuacyjnym” Dyrektor Teatru Juliusz Ptyś popada niemalże w załamanie nerwowe, kiedy dowiaduje się, że nie ma funduszy na dalsze funkcjonowanie swojej ukochanej instytucji kulturalnej, której rozwojowi poświęcił połowę swojego życia. Powodem nierentowności teatru jest zbyt mała ilość przybywającej doń publiczności, co niesie za sobą spore straty finansowe i dziury w budżecie. Juliusz wpada na pomysł sprowadzenia dla zespołu niesamowitego, światowej sławy gościa: Grety December, która ma zburzyć cały porządek teatralny wypracowany przez obecny zespół. Czy Grecie uda się przyciągnąć widownię? Spektakl w sposób groteskowy opowiada o mechanizmach współczesnego teatru.


Dodatkowo widzowie będą mieli okazję zobaczyć spektakl w wykonaniu grupy Kołowrotek, która zaprezentuje się z przedstawieniem „Pierwszy, czy ostatni?” Spektakl to historia   pasażerów miejskiego tramwaju, do którego wsiadają w większości całkiem przypadkowi ludzie. Osoby te  mają w życiu jakiś konkretny cel i jadą do określonego miejsca. Nawiązując ze sobą rozmowy, jedni chętnie, drudzy mniej, ujawniają swoje zainteresowania, charaktery i usposobienia. Podróżujący są zajęci swoimi problemami życia codziennego, pochłonięci przeróżnymi zadaniami, nie wychylającymi się poza przysłowiowy „czubek własnego nosa”. Spektakl ma skłonić widza do refleksji nad zagadnieniem bycia biernym wobec niesprawiedliwości związanej z niegodnym traktowaniem  człowieka oraz pozostawania otwartym na niesienie pomocy drugiemu, a także wyjścia poza bariery własnego egoizmu i ludzkiej znieczulicy na dziejącą się innej osobie krzywdę.Źródło: Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy

Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy

pl. Kościeleckich 6
85-033 Bydgoszcz
tel.: 52 585 15 01