Spektakle: „Pierwszy, czy ostatni?” (PREMIERA) oraz „Kamień na kamieniu”
Dla dzieci  /  Teatr / Kabaret

Spektakle: „Pierwszy, czy ostatni?” (PREMIERA) oraz „Kamień na kamieniu”

  • Wydarzenie archiwalne: 31.05.2022
Miejsce:
KPCKBydgoszcz, pl. Kościeleckich 6

Zapraszamy na dwa spektakle pod rząd, bilety w cenie 10 zł/os. do nabycia w siedzibie KPCK. Salon Hoffman KPCK, pl. Kościeleckich 6 w Bydgoszczy.


„Pierwszy, czy ostatni?”, spektakl w wykonaniu młodzieżowego zespołu teatralnego Kołowrotek to historia pasażerów miejskiego tramwaju, do którego wsiadają, jak to w życiu bywa, w większości całkiem przypadkowi ludzie. Nie jest to zapewne podróż w nieznane. Osoby te mają w życiu jakiś konkretny cel i jadą do określonego miejsca. Nawiązując ze sobą rozmowy, jedni bardziej chętnie, drudzy mniej, ujawniają swoje zainteresowania, charaktery i usposobienia. Podróżujący zajęci problemami życia codziennego, pochłonięci przeróżnymi zadaniami, nie wychylają się poza przysłowiowy „czubek własnego nosa”. Spektakl ma doprowadzić widza do refleksji nad zagadnieniem bycia biernym wobec niegodnego traktowania drugiego człowieka, wsparcia tych, którzy tego potrzebują, bycia otwartym na niesienie pomocy drugiemu, wyjścia poza bariery własnego egoizmu i ludzkiej znieczulicy na krzywdę innej osoby, każdej osoby.  


„Kamień na kamieniu”, spektakl w wykonaniu zespołu teatralnego Witraż z Młodzieżowego Domu Kultury nr 4 w Bydgoszczy to trzy różne historie trzech różnych pokoleń rozgrywające się w trzech różnych mieszkaniach starej kamienicy. To opowieść o pewnej gonitwie za karierą, pozycją a co za tym idzie i pieniądzem. Fabuła spektaklu podpowiada nam, w jaki sposób można najprościej zgubić własne szczęście i gdzie na  pewno znaleźć go nie można. Czy tak różne historie całkiem obcych dla siebie ludzi mają jakiś wspólny mianownik? Źródło: Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy

Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy

Pl. Kościeleckich 6
85-033 Bydgoszcz
tel: 52 585 15 05

Powiązane wydarzenia

03
lutego (piątek), godz. 16:00
⟶ DO 05.02

Zimowe Warsztaty Wokalne

07
lutego (wtorek), godz. 17:00

Spektakl Nowe szaty cesarza