Spektakl teatru lalek „Opowieści spod Kruszwicy”
Dla dzieci

Spektakl teatru lalek „Opowieści spod Kruszwicy”

  • Wydarzenie archiwalne: 27.08.2021
Miejsce:
KPCKBydgoszcz, pl. Kościeleckich 6

Któż z nas nie zna słynnej historii księcia Popiela i jego pięknej, ale okrutnej żony Gryzeldy, która nie bała się nikogo i niczego prócz myszy. Doskonale pamiętamy z legendy intrygi tych dwojga, które w rezultacie doprowadziły do wielu nieszczęść, nie oszczędzając przy tym samych bohaterów. Czy  parze książęcej opłaciły się chciwość, zarozumiałość i bezwzględność? W niesamowitą opowieść doskonale wpisuje się polskie przysłowie: „Jaką miarą mierzysz, taką ci odmierzą”.


Chcąc utrwalić i przekazać jak najwięcej informacji o naszych polskich legendach (tym razem między innymi o kruszwickiej wieży) chcielibyśmy zaprosić wszystkich miłośników teatru od lat 5 do 105 na spektakl lalkowy naszej produkcji pt. „Opowieści spod Kruszwicy”. Po przedstawieniu będzie można obejrzeć z bliska wyjątkowe lalki-kukły wykonane przez Martę Wierzbiańską techniką papierową marche.  Opowiemy też o  wielu szczegółach związanych z  teatrem lalek, tuż po spektaklu na omówieniu warsztatowym.


 


Bilety w cenie 10 zł do nabycia na www.biletyna.pl oraz w siedzibie KPCK, ilość miejsc ograniczona. Źródło: Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy

Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy

Pl. Kościeleckich 6
85-033 Bydgoszcz
tel: 52 585 15 05