Spektakl "Kochane pieniążki"
Teatr / Kabaret

Spektakl "Kochane pieniążki"

  • Wydarzenie archiwalne: 27.02.2022
Miejsce:
Aula UMK (ACKiS „Od Nowa”)Toruń, ul. Gagarina 11
KOCHANE PIENIĄŻKI (Funny Money) - spektakl komediowy w reżyserii Jerzego Bończaka Co byś zrobił, gdybyś przez pomyłkę wszedł w posiadanie teczki z gigantyczną sumą pieniędzy? Szukałbyś właściciela czy szalejąc ze szczęścia zatrzymałbyś ją dla siebie? Trudny wybór... Bo przecież pieniądze nie spadają z nieba i taka szansa nie zdarza się co dzień. Henry, bohater kryminalnej farsy "Kochane pieniążki" podejmuje więc szybką decyzję. W końcu właśnie w jego urodziny otrzymuje ten wyjątkowy prezent od losu i żal z niego nie skorzystać. Pędzi do domu ile tchu, ściskając go w rękach. Czas to pieniądz, więc od razu wciela w życie swój misterny plan! Żona patrzy na niego z przerażeniem, próbując odwieść go od szalonego pomysłu... Gdy małżonkowie starają się dojść do porozumienia, niespodziewani goście tylko komplikują sytuację. Żądni sensacji i chciwi przyjaciele, skorumpowany glina, niezbyt rozgarnięty inspektor, bezczelny taksówkarz, a wszystkim po piętach depcze ktoś z kim lepiej nie zadzierać... I wtedy zaczyna się prawdziwa akcja... Zawrotne tempo, niespodziewane wydarzenia, komiczne sytuacje i przezabawne dialogi.

OBSADA: JEAN: Anna Korcz / Ilona Wrońska BETTY: Alżbeta Lenska / Andżelika Piechowiak HENRY: Tomasz Schimscheiner / Jarosław Rabenda / Wojciech Wysocki VIC: Mikołaj Krawczyk / Lesław Żurek BILL: Waldemar Obłoza / Andrzej Popiel SLATER: Robert Wabich / Robert Moskwa DAVENPORT: Aleksander Machalica / Marcin Troński PIESZY: Sebastian Konrad / Hiroaki Murakami.

Bilety w cenie od 49 do 120 PLN do nabycia online: www.kupbilecik.pl oraz w księgarni PWN na ul. Reja 25, tel. 502 457 371

 

Źródło: Aula UMK (ACKiS „Od Nowa”)

Aula UMK (ACKiS „Od Nowa”)

ul. Gagarina 11
87-100 Toruń
tel.:56 611 42 74

Powiązane wydarzenia

04
grudnia (niedziela), godz. 10:00

Strażak Sam na żywo "Przygoda na biwaku"

04
grudnia (niedziela), godz. 12:30

Strażak Sam na żywo "Przygoda na biwaku"

08
grudnia (czwartek), godz. 19:00

Prime Orchestra - Rock Sympho Show

09
grudnia (piątek), godz. 19:00

Teatr Piasku - Opowieść Wigilijna

14
grudnia (środa), godz. 18:00

Transformers - discovery planets !