SOBOTNIE "OPROWADZENIE KURATORSKIE"

SOBOTNIE "OPROWADZENIE KURATORSKIE"

  • Wydarzenie archiwalne: 02.10.2021
Miejsce:
Gmach GłównyWłocławek, ul. Słowackiego 1a

Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku zaprasza na oprowadzenie po zmodernizowanej wystawie stałej "Włocławski fajans 1873-1991", które odbędzie się 2 października br. o godz. 12.00 w Gmachu Głównym muzeum, przy ulicy Słowackiego 1 a.

Ekspozycja, prezentująca historię działalności włocławskich fabryk, wzbogacona została o część historyczno-opisową oraz archiwalne fotografie z włocławskich fabryk. Dodatkowo uzupełniona została nowymi nabytkami ceramiki włocławskiej. Wystawa prezentuje wszystkie techniki zdobienia fajansu włocławskiego na przestrzeni istnienia fabryk takie jak: szablon, kalka ceramiczna, zdobienia plastyczne czy ręcznie malowany fajans.

Sobotnie oprowadzenie kuratorskie będzie okazją do spaceru historycznego po włocławskich fabrykach fajansu, zapoznania się z ich historią a także technikami zdobniczymi na ceramice włocławskiej. Serdecznie zapraszamy!!!!


Bilet wstępu: 5 zł/os. ulgowy, 7 zł/os. normalny


W ramach „60+ Kultura” – Weekend Seniora z Kulturą. 2-3 październik (sobota i niedziela) wstęp dla seniorów za symboliczne 1 zł.


Więcej informacji o wystawie znajdziecie TUTAJ.Źródło: Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku

Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej

Słowackiego 1A
87 – 800 Włocławek
tel.:54) 232-36-25

Powiązane wydarzenia

dzisiaj
⟶ stała

GALERIA PORTRETU POLSKIEGO

dzisiaj
⟶ stała

FAJANS WŁOCŁAWSKI

dzisiaj
⟶ stała

Muzeum Historii Włocławka