Logo partnera
Wstęp wolny  /  Sztuki wizualne

Sławomir Korzeniowski- Rękodzieło z serca i pasji

  • Wydarzenie archiwalne: 06.09.2022
Podany czas trwania wystawy nie uwzględnia dni wolnych oraz rzeczywistych godzin otwarcia. Przed wizytą w danym obiekcie prosimy o kontakt z organizatorem celem potwierdzenia dostępności ekspozycji.
Miejsce:
MagistratŻnin, pl. Wolności 1
Muzeum Ziemi Pałuckiej serdecznie zaprasza na wystawę „Sławomir Korzeniowski- Rękodzieło z serca i pasji”. Ekspozycja będzie miała miejsce w Galerii im. Tadeusza Małachowskiego. Odbywać się będzie w dniach 06 września do 16 października. Spotkaniem z Autorem prac odbędzie się 9 września /piątek/ o godz. 17.00.
Artysta od najmłodszych lat zainteresowany był kulturą ludową. To ona kształtowała go i kształtuje po dziś. Wtedy też zaczęła się trwająca do dzisiaj przygoda z rękodziełem. Podczas pobytu na Śląsku Opolskim poznał kulturę i piękno tego Regionu, czyli rękodzieło od bardziej zawodowej strony: kraszanki, gobeliny, malowanie porcelany. Późniejszy pobyt w Krakowie zaowocował poznaniem nowych Twórców jak i nowych technik rękodzieła. W Krakowie też otrzymał propozycję pracy na Wzgórzu Wawelskim w Zamku Królewskim- w Pracowni Konserwacji Tkanin Zabytkowych. Wraz z pracą przy konserwacji rozwija się równocześnie jego praca artystyczna. Sławomir Korzeniowski wykonuje: batiki- malowany jedwab na zimno, kroszonkarstwo- jaja strusie, haft- obrazy, szkice, wojłoki- obrazy wełniane z wełny owiec szetlandzkich, owiec perskich. Prace Artysty prezentowano na wielu wystawach grupowych i indywidualnych w Polsce i za granicą / Dania, Niemcy, Ukraina, USA/między innymi pod Patronatem Wawelu czy Muzeum Etnograficznego w Krakowie.


Źródło: Muzeum Ziemi Pałuckiej w Żninie

Powiązane wydarzenia

dzisiaj
⟶ stała

Folklor Pałuk