Literatura

"Skrzypek na dachu" - kino z audiodeskrypcją

  • Wydarzenie archiwalne: 11.06.2024
Miejsce:
Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w WąbrzeźnieWąbrzeźno, ul. Matejki 11B

Członków Klubu Filmowego oraz osoby z orzeczeniem o niepełnosprawności wzroku, które chciałyby dołączyć do naszego grona - miłośników kina z audiodeskrypcją - zapraszamy 11 czerwca, o godz. 10:00.

Spotkamy się po raz szósty w wąbrzeskiej bibliotece, by w miłej atmosferze, przy kawie i słodkościach zanurzyć się w projekcji przyjaznej osobom z dysfunkcją wzroku, bo z audiodeskrypcją!

DEFACTO

Biblioteka podpisała porozumienie ze Stowarzyszeniem "De Facto" o prowadzeniu Klubu Filmowego Osób Niewidomych i organizowaniu pokazów filmów z audiodeskrypcją w ramach projektu „Krajowy zasób cyfrowych filmów z polską audiodeskrypcją dla osób niewidomych”. Organizacja pokazów filmowych dla osób niewidomych mieści się w zakresie dozwolonego użytku publicznego zastrzeżonego w art. 33 pkt.1 ustawy o prawie autorskim, które stanowi podstawę prawną w/w pokazów.

UCZESTNICY

Uczestnikami projekcji filmowych mogą być wyłącznie osoby niewidome i słabowidzące legitymujące się orzeczeniem o stopniu niepełnosprawności z tytułu wzroku z przewodnikami. Projekcje będą miały charakter zamknięty i bezpłatny.

PROJEKCJA

Projekcja odbędzie się 11 czerwca 2024 r. w siedzibie Biblioteki, przy ul. Matejki 11 B, o godz. 10:00.
Zaprezentowana zostanie amerykańska superprodukcja z 1971 r., nagrodzona trzema Oscarami ekranizacja słynnego musicalu "Skrzypek na dachu". Ubogi Tewje Mleczarz (Topol) mieszka wraz z żoną i trzema córkami w Anatewce, małej wiosce zagubionej gdzieś na rubieżach carskiej Rosji. Zdając sobie sprawę z nieuchronności nadchodzących przemian, Tewje wadzi się z Bogiem w takt sławnej piosenki "Gdybym był bogaczem"...Źródło: Miejska i Powiatowa Biblioteka w Wąbrzeźnie

Powiązane wydarzenia

08
lipca (poniedziałek)
⟶ DO 19.07

Latoteka - czeka!