Siała baba mak – rodzinne warsztaty teatralne
Dla dzieci  /  Teatr / Kabaret

Siała baba mak – rodzinne warsztaty teatralne

  • Wydarzenie archiwalne: 06.09.2022
Miejsce:
KPCKBydgoszcz, pl. Kościeleckich 6

Siała baba mak to przepis na doskonałą zabawę dla rodzin z dziećmi w wieku 4–12 lat. Każde ze spotkań jest poświęcone innemu zagadnieniu związanemu ze sztuką teatralną np. minikuchennemu teatrowi czy pluszowemu misiowi w teatrze. Duety rodzinne chętnie zmagają się z aktorskimi zadaniami, pracują nad poprawną dykcją, oddechem, głosem i plastyką ruchu. Każdy z uczestników ma możliwość skonstruowania lalki teatralnej, w każdym cyklu innego rodzaju i inną techniką wykonania, a następnie, nadając jej głos i ruch, może ją animować. Dorośli wspólnie z dziećmi kreują swoją wyobraźnię poprzez gry, zabawy twórcze, wiersze-zagadki oraz wspaniałą zabawę ze sceną w tle. Uwieńczeniem całego spotkania jest prezentacja spektaklu lalkowego w wykonaniu uczestników.

Zajęcia odbywają się w Salonie Hoffman zgodnie z aktualnymi wytycznymi związanymi z pandemią Covid-19. Uczestnicy przynoszą ze sobą maseczki, luźny strój, miękkie zamienne obuwie oraz wodę do picia. Wydarzenie adresowane do rodziców z dziećmi w wieku od 412 lat. Warsztaty trwają ok. 1,5 h.

Koszt: 7 zł/os. (płatność dotyczy również opiekuna). Opłatę za warsztaty należy uiścić w dniu wydarzenia w siedzibie KPCK. Obowiązują zapisy, email: artystyczny@kpck.pl.

 Źródło: Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy

Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy

pl. Kościeleckich 6
85-033 Bydgoszcz
tel.: 52 585 15 01

Powiązane wydarzenia

dzisiaj
godz. 18:00–20:00
⟶ DO 30.11

Wystawa: Czarne i białe, Oblicza art brut

05
grudnia (wtorek), godz. 18:00

Poeci KOSa: Anna Matysiak, Przeczuwam słodycz

07
grudnia (czwartek), godz. 11:00–18:00

Kiermasz Bożonarodzeniowy Warsztatu Terapii Zajęciowej KPCK