Sebastian Zawadzki Polish Trio | Koncert
Muzyka i taniec

Sebastian Zawadzki Polish Trio | Koncert

  • Wydarzenie archiwalne: 29.12.2021
Miejsce:
Dwór ArtusaToruń, Rynek Staromiejski 6
Bilety

35zł / normalny

30zł / ulgowy


Bilety dostępne również na

Tuż przed samym Sylwestrem – by w iście szampańskim nastroju przygotować Was na ten dzień – zapraszamy na koncert Sebastiana Zawadzkiego Polish Trio, w trakcie którego wspólnie przeniesiemy się w świat niesamowitych obszarów ilustracyjnej i kontemplacyjnej muzyki jazzowej we współczesnych aranżacjach.

W Sali Wielkiej usłyszymy nie tylko znane utwory Sebastiana Zawadzkiego pochodzące z serii płyt, ale także nowe kompozycje, w których Artysta eksploruje brzmienie pianin i fortepianów. Ściśle zaaranżowane struktury i otwarte improwizowane sekcje przeplatają się w nich w melodyjnym, impresjonistycznym wyrazie, nastrojem wprowadzając słuchaczy w stan skupienia i kontemplacji. W rytm tej muzyki pozwólmy 29 grudnia – w tych ostatnich dnia 2021 roku – porwać się w świat cudownych sensorycznych doznań.

W składzie zespołu:

  • Sebastian Zawadzki (fortepian) – pianista jazzowy, aranżer, producent muzyczny, kompozytor muzyki fortepianowej, klasycznej i filmowej. Jeden z bardziej oryginalnych talentów międzynarodowej sceny jazzowej. Na co dzień żyje, pracuje i naucza w Kopenhadze, gdzie mieszka od 2010 roku. Intensywnie koncertuje po całej Skandynawii, nie tylko ze swoim trio, ale także w różnych ciekawych kolaboracjach.

  • Kacper Skolik (perkusja) – student Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku w latach. Perkusista jazzowy młodego pokolenia, syn polskiej legendy perkusji Arka Skolika. Akompaniator na corocznym festiwalu sztuk artystycznych „Fama” w 2016 roku. Jeden z dziesięciu perkusistów biorących udział w projekcie J. A. P. Kaczmarka Emigra – Symfonia bez końca. Finalista konkursu Jazz Drummers Competition 2018. Jeden z dwudziestu perkusistów wydarzenia Rapsodia Śląska 2019 prowadzonego przez J. A. P. Kaczmarka. Uczestnik konkursu jazzowego z zespołem Jah Trio w ramach RCK Pro Jazz Festival 2019., a także konkursu jazzowego Krokus Jazz Festival 2019 z zespołem Jah Trio. Wykonawca Symphonie no. 2 Historie d’un fleuve napisanej przez Kube Jacquesa Seguina podczas Jazz Crossing Festivalu 2020. Obecnie student na Duńskiej Akademii Muzycznej SDMK w Odense.

  • Maciej Kitajewski (kontrabas) – absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie gitary basowej i kontrabasu u Michała Barańskiego. Członek wielu zespołów jazzowych. W lipcu 2021 roku premierę miał jego debiutancki album Longing Miniatures, który powstał dzięki wygranej w konkursie Jazzowy Debiut Fonograficzny Narodowego Instytutu Muzyki i Tańca. Współpracował z wieloma wybitnymi muzykami sceny jazzowe i rozrywkowej, takimi jak: Mike Moreno, Ed Cherry, Jure Pukl, Lukas Oravec, Rhonda L. Adams, Tomas Celis Sanchez, Piotr Wojtasik, Piotr Wyleżoł, Jerzy Małek, Arek Skolik, Krzysztof Dziedzic, Grzegorz Nagórski, Jerzy Piotrowski, Wojciech Myrczek, Beata Przybytek, Kasia Moś czy Adam Jarzmik.


Źródło: Dwór Artusa

Dwór Artusa

Rynek Staromiejski 6
87-100 Toruń
tel.: +56 655 49 39

Powiązane wydarzenia

dzisiaj
⟶ DO 25.02

Maria Szurmiej „Malarstwo”

11
lutego (sobota), godz. 12:00

Zwiedzanie Dworu Artusa

11
lutego (sobota), godz. 18:00

Piernikowy Tango Weekend: Milonga Piernikowa

12
lutego (niedziela), godz. 17:00

Piernikowy Tango Weekend: Milonga Piernikowa