Logo partnera
Wstęp wolny  /  Film

Seans filmowy: Sofia

  • Wydarzenie archiwalne: 22.11.2021
Miejsce:
Brodnicki Dom KulturyBrodnica, Przykop 43
„SOFIA", czyli film o tym, do czego prowadzi hipokryzja.

 

Tradycyjnie, w ramach obchodów Dni Kultury Chrześcijańskiej, zapraszamy Państwa do Brodnickiego Domu Kultury, na bezpłatny seans filmowy.

 

„Sofia”, w reżyserii Meryem Benm’Barek-Aloïsi nie opowiada o bohaterach, którzy najpierw błądzą, a potem mądrzeją i żyją długo i szczęśliwie.

To raczej historia tego, co dzieje się, kiedy „dobre imię”, prawo, pieniądze i wpływy stają się ważniejsze od prawdy, sprawiedliwości i miłości.

Akcja filmu rozgrywa się współcześnie, w Maroku. Zgodnie z tamtejszym prawem za pozamałżeński sex grozi kara więzienia, poprzedzona szczegółowym dochodzeniem. Chociaż większość takich sytuacji udaje się ukryć, to prawdziwe problemy pojawiają się wtedy, kiedy kobieta zajdzie w ciążę i urodzi nieślubne dziecko. Szpital, który nie otrzyma papierów ojca będącego jednocześnie mężem, musi natychmiast powiadomić policję. W takiej sytuacji znajduje się właśnie dwudziestoletnia Sofia. Przez wiele miesięcy nie wiedziała nawet, że jest w ciąży, bo jej ciało i umysł wyparły taką ewentualność. Dzięki pomocy kuzynki udaje jej się urodzić dziecko w szpitalu, ale po godzinie musi go opuścić w obawie przed policją. Kto jest ojcem jej córki i co dalej stanie się z nimi wszystkimi? (za pl.aleteia.org)

22 listopada, o 19:00 zapraszamy na wyjątkowy film, o wcale nie wyjątkowej sytuacji.

ZWIASTUN - https://youtu.be/1-WDhrXGUig

 

Źródło: Brodnicki Dom Kultury

Brodnicki Dom Kultury

ul. Przykop 43
87-300 Brodnica
tel.: +56 498 21 42

Powiązane wydarzenia

05
lutego (niedziela), godz. 17:00

KONCERT WIEDEŃSKI – ORKIESTRA KSIĘŻNICZEK

05
marca (niedziela), godz. 16:00

„KLIMAKTERIUM….I JUŻ” NA DZIEŃ KOBIET