Scriptwriting - tworzenie oryginalnej opowieści na trudny temat. Masterclass z Alexandrem Siqueirą
Wstęp wolny  /  Film

Scriptwriting - tworzenie oryginalnej opowieści na trudny temat. Masterclass z Alexandrem Siqueirą

  • Wydarzenie archiwalne: 06.04.2022
Miejsce:
Kino OrzełBydgoszcz, Marcinowskiego 12
bezpłatne wejściówki / zapisy: weronika.placzek (a) mck-bydgoszcz.pl

Alexandre Siqueira
Jego pasja do iluzji ruchu zaczęła się, gdy miał 6 lat. Alexandre przeglądał książkę naukową, którą znalazł na biurku ojca, kiedy jego uwagę przyciągnęła sekwencja obrazów przedstawiających walkę bokserską. W tym czasie zbudował nawet kilka zabawnych zabawek, w tym projektor wykonany z pudełka po butach, w którym obrazy były rysowane na arkuszu rentgenowskim.

W 2000 r. współreżyserował krótkometrażowy film animowany Cold Soup, wyprodukowany w ramach kursu animacji poklatkowej CITEN/Fundação Calouste Gulbenkian w Lizbonie. W tym samym roku zatrudnił się w studiu Filmografo w Porto, gdzie do dziś współpracuje przy produkcji kilku animowanych projektów.

W 2008 roku Alexandre rozpoczął naukę w szkole La Poudrière we Francji, gdzie specjalizuje się w reżyserii filmów animowanych. W tej szkole tworzy Podróż na pole słoneczników. Od tego czasu Alexandre uczestniczył w pracach nad filmami krótkometrażowymi i fabularnymi, serialami animowanymi i teledyskami, a także nad szeregiem zleconych prac ilustracyjnych. Purpleboy to jego najnowszy krótkometrażowy film animowany.

Obecnie Alexandre pracuje nad nowym filmem krótkometrażowym i pracuje jako nauczyciel na wydziale animacji w szkole artystycznej w Porto.

Źródło: Kino Orzeł

Kino Orzeł

ul. Marcinkowskiego 12
85-056 Bydgoszcz
tel.:52 325 55 40