"Schronienia. Biwaki i improwizowane noclegi" - spotkanie autorskie z Bartkiem Guentzelem w Toruniu
Wstęp wolny  /  Literatura

"Schronienia. Biwaki i improwizowane noclegi" - spotkanie autorskie z Bartkiem Guentzelem w Toruniu

  • Wydarzenie archiwalne: 30.08.2022
Miejsce:
Domkultury! Bydgoskie PrzedmieścieToruń, Sienkiewicza 11/3
Serdecznie zapraszamy na spotkanie z Bartkiem Guentzelem - autorem książki „Schronienia. Biwaki i improwizowane noclegi” - wydanej ostatnio przez Wydawnictwo Pascal.

Książka stanowi kompendium informacji przydatnych zarówno dla osób, które dopiero chcą rozpocząć przygodę z nocowaniem w lesie jak i dla tych, którzy takie biwaki mają już za sobą, ale poszukują pomysłów na to jak je urozmaicić.

Bartek Guentzel - przyrodniczy samouk, który najwięcej wiedzy i doświadczenia zdobył w okresie dzieciństwa, podczas wypraw do lasu, biwaków, czy wakacji spędzanych na wsi. Skończył Szkołę trenerów edukacji przyrodniczej, brał również udział w rocznym polsko-niemieckim kursie Dzikiej Pedagogiki, ale to właśnie swobodna zabawa w okresie dzieciństwa ukształtowała w nim relacje z przyrodą i wzbudziła zachwyt, który nie opuszcza go do dziś. Jest autorem książki "Schronienia ... " wydanej przez wydawnictwo Pascal. Prowadzi i jest autorem oraz współautorem wielu projektów edukacyjnych, takich jak: Wyprawy Małych Traperów, Leśna Banda, Ściółka Niedzielna Kurs Edukacji i Animacji Przyrodniczej, Reycklersi, Dzikie Baby czy Ekspedycja Rodzinna, które spaja pod szyldem Droga Do Lasu.

Spotkanie poprowadzi Marcin Zalewski - etnograf, animator kultury i trener, specjalizujący się w prowadzeniu szkoleń związanych z tożsamością regionalną, historią oraz projektami scalającymi społeczności lokalne. Publikował w „Res Publice Nowej”, „Artluku”, “Mocak Forum”, screenagers.pl czy „Musli Magazine”.

UWAGA! Tuż po spotkaniu nabyć będzie można książki - z dedykacją autora 😉

Zrealizowano dzięki wsparciu Gminy Miasta Toruń.

Źródło: Domkultury! Bydgoskie Przedmieście w Toruniu

Społeczny Dom Kultury – Domkultury! Bydgoskie Przedmieście

Sienkiewicza 11/3
87-100 Toruń
tel.: +48517468708