SCENA MŁODYCH FILMOWCÓW - II EDYCJA
Film

SCENA MŁODYCH FILMOWCÓW - II EDYCJA

  • Wydarzenie archiwalne: 25.11.2023
Miejsce:
Kino Jeremi (Zespół Szkół nr 5)Bydgoszcz, Berlinga 13

ZAPRASZAMY NA II EDYCJĘ SPOTKANIA MŁODYCH TWÓRCÓW.
Tym razem zaprezentujemy filmy niezależne i artystyczne.
CELEM WYDARZENIA JEST PROMOCJA MŁODYCH TWÓRCÓW KINA NIEZALEŻNEGO.

ZAPROSZENI FILMOWCY:

  • Piotr Brzezinski zajmuje się realizacjami wideo (głównie filmów fabularnych), sztukami plastycznymi np. grafiką warsztatową, malarstwem. Ukończył Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy z dyplomem ze specjalizacji technik druku artystycznego. Jest pasjonatem europejskiego folkloru oraz surrealistycznego kina. Artysta o filmie:
    Historia osadzona jest w 1928 roku w Stanach Zjednoczonych i opowiada o młodej pisarce i folklorystce- Annabelle Wilmarth, która bada sprawę doniesień o dziwnych stworach w stanie Vermont i odkrywa prawdę, która przerasta jej na najśmielsze oczekiwania.
  • Laura Lech urodzona i wychowana we Wrocławiu. Z wykształcenia filolog, dr nauk humanistycznych. Od 2012 roku zajmuje się fotografią artystyczną, od 2020 filmem amatorskim. Na koncie ma dwie etiudy filmowe: “The history of waiting” / “Opowieść o czekaniu” i “The heritage” “Dziedzictwo”. W przygotowaniu film krótkometrażowy: “Kolor czerwieni”.
    Artystka o filmie: O Filmie (The Heritage): - "To film-wiersz. - opowiada - Tematem jest podobieństwo, które tworzy poczucie bliskości. To również film o ulotności, przemijaniu. Dzięki luźnej fabule i onirycznemu stylowi opowiadania filmowego autorka pozostawia wiele przestrzeni do osobistej interpretacji przez widza. Do etiudy powstała specjalnie ścieżka dźwiękowa Stanislava Marinczenki".
  • Mariusz Wirski Urodzony w 1984 roku niezależny reżyser i animator kultury. Absolwent Filologii polskiej i Filologicznych Studiów Doktoranckich na Uniwersytecie Gdańskim oraz kursu Dok Pro w Wajda School. Studiował także Intermedia na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Współredaktor naukowy kilku książek, m.in. Ciało i ponowoczesność, autor artykułów filmoznawczych. Współzałożyciel grupy MWM Art Film, twórca filmów dokumentalnych i eksperymentalnych. O filmach: 53 m2 (2022) 2’ Autor filmu odwiedza z kamerą po raz ostatni rodzinne mieszkanie. Pusta przestrzeń skłania go do wspomnień. Przeszłość i teraźniejszość splatają się w jednym ciągu czasowym. Fragment historii pewnej rodziny zamknięty w kilkudziesięciu metrach kwadratowych. Quarantine (2020) 1’ Mężczyzna pozostaje w swoim mieszkaniu w odosobnieniu i rejestruje kamerą swoje codzienne czynności. Postępująca degradacja jego stanu psychicznego rozwija się proporcjonalnie do czasu trwającej kwarantanny. 2020. Dziennik izolacji (2020) 12’ Intymna rejestracja czasu pandemii w domu reżysera. Kamera skupia się na detalach życia, a codzienne rytuały zyskują nowy wymiar. Zabawy z dzieckiem, rozmowy telefoniczne i spacery pozostają, ale zmienia się ich znaczenie. Człowiek boi się drugiej osoby, ulice są puste, sklepy zamknięte. Reżyser dokumentuje pozornie opuszczone miasto i ukazuje jak wyglądałby świat bez ludzi – świat, w którym ludzkość wyginęła.


Źródło: Kino Jeremi

Powiązane wydarzenia

30
lipca (wtorek), godz. 10:30

Traktor Florek

31
lipca (środa), godz. 10:30

Pan Żaba

01
sierpnia (czwartek), godz. 10:30

Miś Bamse w Lesie Złodziei

06
sierpnia (wtorek), godz. 10:30

Niedoparki