Logo partnera
Film

SCENA MŁODYCH FILMOWCÓW – I EDYCJA

 • Wydarzenie archiwalne: 17.06.2023
Miejsce:
Kino Jeremi (Zespół Szkół nr 5)Bydgoszcz, Berlinga 13
ZAPRASZAMY NA PIERWSZE SPOTKANIE Z CYKLU ,,SCENA MŁODYCH FILMOWCÓW”
Jakie filmy zobaczymy? Kim są ich twórcy?

 • ,,Południca” / ,,Lady Midday”
  GATUNEK: Folk horror, psychologiczny thriller
  LOG LINE: Akcja filmu osadzona jest w IX wieku na terenie dawnej Słowiańszczyzny i opowiada o młodej parze, która mierzy się z tragicznymi wydarzeniami po ceremonii ślubu.
  Piotr Brzezinski - zajmuje się realizacjami wideo (głównie filmów fabularnych), sztukami plastycznymi np. grafiką warsztatową, malarstwem. Ukończył Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy z dyplomem ze specjalizacji technik druku artystycznego. Jest pasjonatem europejskiego folkloru oraz surrealistycznego kina.

 • ENDGAME
  GATUNEK: Tragi-komedia, młodzieżowy, psychologiczny
  LOG LINE: Tomek ucieka od stawianych mu oczekiwań i wyzwań codzienności, w świat wyobraźni, gdzie staje się superbohaterem - Kapitanem Sztosem. Niestety, przed prawdą o sobie nie ma ucieczki.
  Michał Wasilewski - Absolwent dwustopniowych studiów Wiedzy o Filmie i Kulturze Audiowizualnej na Uniwersytecie Gdańskim. Autor etiud filmowych i teledysków, między innymi dla artystów: Szczyl, Hellvoid. W kinie interesuje go międzygatunkowość oraz ukazanie wewnętrznego życia i konfliktów bohaterów. Fan pizzy z ananasem i "Casablanki".

 • PREMIERA filmu „Brazilian Bone Breaker”
  GATUNEK: Komedia absurdu, akcja
  LOG LINE: Wieloletni spokój wojownika posługującego się tajemniczą sztuką walki zostaje zakłócony przez SQUATTERÓW! Bohater wyrusza w podróż, by odzyskać skradziony mu cenny artefakt...
  Bartek Żytowicz - Poczatkujący reżyser i scenarzysta, tworzący z myślą o popularyzacji swojego regionu. Miłośnik wszelkiej fantastyki, który nie pogardzi żadną autentyczną historią. Po udziale w: Szamanie na Drzewie i serii Trzech Mężczyzn, Brazilian Bone Breaker będzie największym jak dotąd projektem w jego portfolio.
  Jakub Jung - Pasjonat kina i początkujący filmowiec. Kochający muzykę amatorski aktor, reżyser oraz scenarzysta. Chce jak najwierniej przedstawić swoje pomysły na ekranie i podzielić się nimi. Do jego twórczości należą między innymi: seria Dwóch Mężczyzn, Nikt, Brazilian Bone Breaker, a wiele kolejnych projektów czeka na realizację.Źródło: Kino Jeremi

Kino Jeremi

ul. Generała Augusta Fieldorfa „Nila” 13
85-796 Bydgoszcz
tel.: 52 343 66 67