SCANAUDIENCE by Schnitt + Gianluca Sibaldi (IT/DE) - koncert
Muzyka i taniec

SCANAUDIENCE by Schnitt + Gianluca Sibaldi (IT/DE) - koncert

  • Wydarzenie archiwalne: 13.10.2023
Miejsce:
sala Miejskiego Centrum Kultury w BydgoszczyBydgoszcz, ul. Marcinkowskiego 12

SCANAUDIENCE to każdorazowo dopasowywany do miejsca występu audiowizualny eksperyment oparty na skanowaniu w czasie rzeczywistym publiczności biorącej udział w wydarzeniu. Projekt ten opracowany przez Gianlucę Sibaldiego i duet SCHNITT (Marco Monfardini i Amelie Duchow) wykorzystuje specjalnie opracowane przez artystów urządzenie elektroniczne: skaner zdolny do „odczytania” dowolnego obiektu, architektury lub żywej istoty, przekładając na dźwięk i wideo jego parametry. Wiązka światła to podstawowe narzędziem  tej operacji; poprzez przechodzenie w kilku sekwencjach przez publiczność, analizowane są cechy związane z kształtem ciała, wzrostem, kolor odzieży i materiału. 

Każda osoba generuje własne, indywidualne obrazy wideo i dźwięk. Proces skanowania rozpoczyna się od skierowania światła strukturalnego o bardzo niskiej prędkości na ludzi w obiekcie. Jest ponownie przechwytywany przez czujnik o wysokiej rozdzielczości, podczas gdy sieć pięciu komputerów przetwarza przechwycone światło i opracowuje zeskanowane dane w czasie rzeczywistym. Oprogramowanie zostało specjalnie opracowane przez artystów, opiera się na algorytmach widzenia komputerowego i specjalnym rodzaju sieci neuronowej do generowania efektów wizualnych i dźwiękowych.

SCANAUDIENCE to spektakl, w którym widz staje się bohaterem spektaklu, ale jednocześnie poszerza swoją tożsamość doświadczając nowego spektrum brzmieniowego i wizualnego wymiaru pod kierunkiem artystów.

Więcej o wydarzeniu na stronie FONOMO.

Info o biletach TUTAJ.

 Źródło: Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy

Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy

Karola Marcinkowskiego 12-14
85-056 Bydgoszcz
tel.: 52 325 55 40