Satarial - koncert
Muzyka i taniec

Satarial - koncert

  • 21
    grudnia 2023 (czwartek), godz. 20:00–23:00
Miejsce:
Over the Under PubBydgoszcz, Dworcowa 51

Specjalny program, poświęcony festiwalu Przesilenia Zimowego.
SATARIAL - Słowiańska legenda folk black metalu
To niezwykły przedstawiciel sceny metalowej. Zespół był źródłem rosyjskiego ruchu black metalowego od 1989 roku. Znany jest on nie tylko ze swojej muzyki, ale także ze swoich urokliwych koncertów.
Na koncercie Satarial możesz cieszyć się muzyką przepełnioną mistycyzmem, usłyszeć brzmienie rzadkich ludowych i nordyckich instrumentów szamańskich w połączeniu z metalowymi riffami, aby zobaczyć magiczne tańce kapłanek, oddychać kadzidłem Księżyca i pić wino z kotła bezbożna wiedźma. Otrzymasz niezapomniane wrażenia i możemy zagwarantować, że nigdy wcześniej nie widziałeś czegoś podobnego!
Ze sredniowiecznych kronik:
"Festiwal Alban Arthan to czas czarownic i czarodziejów. W tę długą noc otwierają się drzwi na wzgórzach. I straszne stworzenia przybywają na ziemię. Każdy chrześcijanin boi się tych nocy, módlcie się, bo jeśli spojrzycie w oczy tym czarownicom i piekielnym stworzeniom, stracicie nie tylko życie, ale i duszę."
Opactwo Kelso w Szkocji, 1342 r.
To jedno z głównych świąt Koła Roku. Święto to sięga czasów przedceltyckich. Celtowie nazywali to świętem Alban Arthan . Święto poświęcone jest odrodzeniu Rogatego Boga lasów. Wśród ludów germańskich święto nazywało się Yule. Wśród ludów słowiańskich -Kolęda , Kraczun, Nocy Velesa, Szczodre Gody. Festiwal trwał 12 nocy i zakończył się 1 stycznia.
Wstęp:
w przedsprzedaży cena: 40 zł,
w dniu koncertu na bramce: 50 zł

Powiązane wydarzenia

15
grudnia (piątek), godz. 19:00–22:00

PROLETARYAT - koncert

17
grudnia (niedziela), godz. 19:00–22:00

Closterkeller 35-lecie / Pampeluna - koncert