Salsation Kid | Zajęcia taneczno-fitnessowe | Grupa od 3 do 5 roku życia
Dla dzieci  /  Muzyka i taniec

Salsation Kid | Zajęcia taneczno-fitnessowe | Grupa od 3 do 5 roku życia

  • Wydarzenie archiwalne: 13.11.2023
Miejsce:
Dwór Artusa w Toruniu Filia Dom Muz – RudakToruń, Okólna 169
Salsation Kid to pełen radości i zabawy program taneczno-fitnesowy przeznaczony dla dzieci, który jest nowością w Polsce i na świecie. Łączy w sobie różnorodne style taneczne z elementami treningu funkcjonalnego oraz liryczną ekspresją. Bazuje na układach choreograficznych opartych o naturalny język ciała i komunikację niewerbalną, co powoduje, że dzieci spontanicznie skupiają uwagę na pokazywanych ruchach i podążają za instruktorem. Salsation tak naprawdę nie uczy choreografii, ale słuchania i czucia muzyki, a także opowiadania historii ruchem. Poprzez taniec uczestnicy rozwijają wrażliwość, muzykalność, poczucie rytmu, zwiększają zakres ruchu, wzmacniają siłę i kondycję fizyczną. To doskonały sposób na poprawę nastroju, rozładowanie energii, a także spalanie kalorii.

Salsation Kid to nie tylko taniec i ruch. Podczas zajęć dzieci uczą się pracy w zespole, rozwijają umiejętność przestrzegania norm społecznych i zasad obowiązujących w grupie, a także ćwiczą skupianie uwagi. Najważniejsze jednak, że budują pozytywną samoocenę i poczucie własnej wartości, a także przekonują się, że mogą być coraz lepsze w tym, co lubią robić. Przy okazji też przyswajają podstawowe słówka oraz zwroty z języka angielskiego i hiszpańskiego z prezentowanych utworów muzycznych.

Program jest w pełni bezpieczny, nie wymaga żadnego przygotowania tanecznego i przeznaczony dla wszystkich dzieci, niezależnie od poziomu sprawności fizycznej. Do zajęć można dołączyć w dowolnym momencie.

Źródło: Dwór Artusa

Dwór Artusa

Rynek Staromiejski 6
87-100 Toruń
tel.: 56 655 49 39

Powiązane wydarzenia

dzisiaj
godz. 19:00

Mitch & Mitch | Koncert

10
grudnia (niedziela), godz. 18:00

Koncert Świąteczny | Sara Pach & młodzi wykonawcy

10
grudnia (niedziela), godz. 18:00

„Muzyka i kosmos” | Strefa edukacyjna

11
grudnia (poniedziałek), godz. 16:30

Filmowe poniedziałki