Rzeka Muzyki 2023
Wstęp wolny  /  Muzyka i taniec

Rzeka Muzyki 2023

 • Wydarzenie archiwalne: 27.08.2023
Miejsce:
Wyspa MłyńskaBydgoszcz
Zapraszamy na cykl wyjątkowych koncertów odbywających się w każdą niedzielę lipca i sierpnia w samym centrum Bydgoszczy! Przed nami 9 muzycznych wieczorów, które w tym roku spędzimy na Wyspie Młyńskiej. Początek zawsze o godz. 19:00!

Rzeka Muzyki 2023 – program koncertów: • 2 lipca, godz. 19.00 – Trebunie-Tutki
  Góralski zespół prosto z Podhala, który od lat propaguje ideę polish world music. Elementy rdzennie polskie i podhalańskie łączą się z brzmieniem muzyki świata. W Bydgoszczy zespół wystąpi z koncertem Góralska siła – będzie to energetyczne i barwne widowisko muzyczno- taneczne. Usłyszymy największe przeboje zespołu, powstałe przy współpracy z jamajską grupą Twinkle Brothers.

 • 9 lipca, godz. 19.00 – Obywatel Jazz.
  Wyjątkowy i oryginalny w skali kraju duet Bolewski & Tubis z doskonale przyjętym w kraju projektem poświęconym twórczości Grzegorza Ciechowskiego. Muzyka duetu określana jest jako wysmakowany balans między jazzem a muzyką pop w odważnej improwizowanej odsłonie.

 • 16 lipca, godz. 19.00 – koncert Moniki Borzym
  W Bydgoszczy wystąpi z koncertem Back to The Garden – będą to interpretacje piosenek kanadyjskiej wokalistki Joni Mitchell, która stała się inspiracją dla wielu muzyków, m.in. Boba Dylana czy Leonarda Cohena.

 • 23 lipca, godz. 19.00 – Sasha Strunin
  Wokalistka wystąpi z koncertem The Best of James Bond – usłyszymy największe przeboje z filmów o Jamesie Bondzie, m.in. Goldeneye, Licence to kill, Skyfall, czy No time to die.

 • 30 lipca, godz. 19.00 – Baranovski.
  Znany z występów z grupą XXANAXX. Na początku 2018 r. zaczął pisać swoją własną historię i po półtora roku miał już cztery radiowe przeboje i nominacje do Fryderyka w kategorii fonograficzny debiut roku. Do dzisiaj ma już kilka nominacji do Fryderyka w różnych kategoriach. Jeśli dodamy do tego kilka złotych płyt, platynową i podwójnie platynową – to możemy mówić o jednej z najbardziej błyskotliwych karier ostatnich lat.

 • 6 sierpnia, godz. 19.00 – Tribute to The Police
  Gratka nie tylko fanów zespołu, ale również dla jazzowo-soulowych brzmień. Na scenie wystąpią Marta Król z Pawłem Tomaszewskim i towarzyszącymi im muzykami.

 • 13 sierpnia, godz. 19.00 – Medici Cantares
  Zespół wokalno-instrumentalny, złożony z medyków. Medici Cantares regularnie tworzy aranżacje największych przebojów, w których nawiązuje do trudnych aspektów życia społecznego i trudnych tematów tabu (np. depresja).

 • 20 sierpnia, godz. 19.00 – Zbigniew Zamachowski
  Podczas prawie dwugodzinnego recitalu aktor zaśpiewa piosenki autorskie (między innymi „Credo życiowe”, czy „W małym miasteczku”) oraz oryginalnie interpretowane utwory znanych twórców: Jerzego Wasowskiego, Jeremiego Przybory, Wojciecha Młynarskiego, Agnieszki Osieckiej, Włodzimierza Korcza czy Jaromira Nohavicy. Na fortepianie artyście towarzyszyć będzie kompozytor i pedagog, Roman Hudaszek.

 • 27 sierpnia, godz. 19.00 – Jacek Borkowski, Michał Romanowski, Milena Lange z towarzyszeniem muzyków.
  Koncert będzie podróżą do lat 50. i 60., podczas której usłyszymy nieśmiertelne piosenki Franka Sinatry, Elvisa Presleya i ich muzycznych przyjaciół.Źródło