„Rzeczy niepokój” – Baczyński muzycznie
Literatura  /  Muzyka i taniec

„Rzeczy niepokój” – Baczyński muzycznie

  • Wydarzenie archiwalne: 19.09.2021
Miejsce:
Centrum Kultury Browar B.Włocławek, ul. Łęgska 28
Zapraszamy na wyjątkowy koncert z wierszami wybitnego poety i żołnierza zmarłego podczas Powstania Warszawskiego.

 

Rok 2021 został ogłoszony Rokiem Krzysztofa Kamila Baczyńskiego – w uznaniu jego zasług dla polskiej kultury, w 100-lecie jego urodzin. Muzycznej interpretacji wierszy poety podejmie się zespół Blue Sounds. Połączenie muzyki i poezji ukarze ponadczasowość i uniwersalny charakter twórczości Baczyńskiego, uzmysłowi jak wielką wartość posiadają jego wiersze i na jak wielu różnych płaszczyznach mogą stanowić inspirację dla innych artystów. Podczas koncertu usłyszymy między innymi muzykę do wierszy: „24.XII”, „Elegia o chłopcu polskim”, „Kołysanka”, „Spojrzenie”. Wszystko w niezwykłych elektroakustycznych brzmieniach zespołu z Włocławka.

Zespół Blue Sounds powstał pod koniec lat dziewięćdziesiątych. W roku 2006 światło dzienne ujrzała debiutancka, stricte bluesowa płyta zespołu „Tak naprawdę to wszystko z miłości”, która spotkała się z dużym uznaniem zarówno wśród szerokiej rzeszy słuchaczy muzycznych środowiska bluesowego jak i jazzowego. W roku 2008 doczekała się również reedycji w Japonii pod angielskim tytułem To Be Honest It’s All Because of Love. Kolejny album “Karuna” w roku 2013 to dość eklektyczna płyta. Można powiedzieć, że jest to muzyka z pogranicza bluesa, jazzu, muzyki latynoskiej i folk. Nagrody i największe osiągnięcia zespołu miały zarówno charakter regionalny jak i ogólnopolski. Zespołu wystąpi w składzie: Joanna Karkoszka – wokal i gitara, Tomasz Karkoszka – perkusja, Jacek Cichocki – instrumenty klawiszowe, Jarosław Szajerski – bas.

Koncert odbędzie się 19 września o godz. 18.00 w Centrum Kultury Browar B. Bilety po 5 zł w kasie CK “Browar B.” i na biletyna.pl.

Koncert dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu Narodowego Centrum Kultury Kultura – Interwencje 2021.

Źródło: Centrum Kultury BROWAR B. we Włocławku

Centrum Kultury BROWAR B.

ul. Łęgska 28
87-800 Włocławek
tel.:54 427 02 30

Powiązane wydarzenia

02
grudnia (piątek), godz. 19:00

Klimakterium ... i już

07
grudnia (środa), godz. 19:00

10 Tenorów