Rytm Rapu: Łona x Konieczny x Krupa oraz Bisz / Kosa Liveband
Wstęp wolny  /  Inne  /  Muzyka i taniec

Rytm Rapu: Łona x Konieczny x Krupa oraz Bisz / Kosa Liveband

  • 07
    czerwca 2024 (piątek), godz. 16:00
Miejsce:
Miejskie Centrum KulturyPlac Teatralny

-Godz. 16.00 - 20.00 - malowanie muralu (Setka & Serio) 
-Godz. 18.00 - 19.30 - Napad Na Funk - pokaz tańca breakdance z muzyką na żywo „Tribute To Bumbap” (Dj Paulo + instrumenty) 
-Godz. 20.00 - 20.45 - Bisz / Kosa Liveband (koncert) 🎙️
-Godz. 21.20 - 22.20 - Łona x Konieczny x Krupa (koncert) 

Łona x Konieczny x Krupa, czyli kooperacja legendarnego szczecińskiego rapera z muzykami ze składu Siema Ziemia.
Z rozmów prowadzonych z taksówkarzami i taksówkarkami przez Łonę i Zuzę Głowacką (producentkę wykonawczą albumu) utkali oni album "TAXI" — uniwersalną, a przy tym osobistą wypowiedź o współczesności, muzycznie zaczepioną między hip-hopem, jazzem i elektroniką. Twórcy płyty przyglądają się sobie na tle uchwyconej tuż po transformacji Polski, współczesnych konfliktów, ale też sentymentalnych lub zabawnych historii rodem ze świata Jima Jarmuscha.

Album „TAXI” został wydany nakładem Def Jam Recordings Poland jesienią 2023 roku, zgarniając nagrodę PL Music Video Awards za najlepszy teledysk roku w kategorii hip-hop. Album znalazł się na listach podsumowań „najlepszych albumów roku 2023”, największych polskich mediów i dziennikarzy (Tygodnik Polityka, Gazeta Wyborcza, NEWONCE, Dawid Podsiadło, Tuba.FM, Onet.pl, Interia Muzyka, Czwórka Polskie Radio) 

Bisz / Kosa wracają z kontynuacją świetnie przyjętego „Bladego Króla”. A ściśle mówiąc – z jego prequelem. Na pełnej emocji i elektroniki płycie słuchacze będą mogli poznać wydarzenia poprzedzające historię opowiedzianą na ostatnim albumie duetu.
Trzeci singiel zapowiadający nową płytę noszący tytuł „Północe” to połączenie poetyckiego rapu i klimatycznej, dbającej o najdrobniejsze detale produkcji muzycznej, będące ukłonem w stronę fanów Bisza i Kosy pamiętających jeszcze epkę „Zimy” czy „Noce”. W refrenie usłyszeć można Monikę Fortuniak znaną z koncertów Bladego Króla, która swoim charakterystycznym wokalem dopełnia niezwykłej aury utworu.
Premiera materiału planowana jest na koniec wiosny

---

Chcemy, aby Twoje doświadczenie na wydarzeniu było jak najbardziej komfortowe. Jeśli potrzebujesz tłumacza języka migowego, opiekuna dla osoby o specjalnych potrzebach, lub masz inną potrzebę, daj nam znać:)

Zapraszamy do kontaktu:

Telefon: 52 32 55 545 (Sekcja SPLOT)

E-mail: splot@mck-bydgoszcz.plŹródło: Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy

Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy

Karola Marcinkowskiego 12-14
85-056 Bydgoszcz
tel.: 52 325 55 40

Powiązane wydarzenia

22
maja (środa), godz. 19:00

Parno – spektakl impro

23
maja (czwartek), godz. 19:30

Slam-Jam Session

25
maja (sobota), godz. 14:00–18:00

Giełda Winyli i Płyt CD