Rudaczek | Kino nie tylko dla dzieci | Bajki dla odkrywców
Dla dzieci  /  Film

Rudaczek | Kino nie tylko dla dzieci | Bajki dla odkrywców

Wydarzenie w ramach obchodu Roku Kopernika. Zobacz podstronę Kopernik 550
  • Wydarzenie archiwalne: 28.05.2023
Miejsce:
Dwór Artusa w Toruniu Filia Dom Muz – RudakToruń, Okólna 169

Przed nami kolejna odsłona familijnego Kina Rudaczek! Ponownie spędzimy wspólny niedzielny poranek z kultową animacją oraz kreatywnymi warsztatami. Starsi odbędą podróż w czasy dzieciństwa, młodsi poznają bajkowych towarzyszy swoich rodziców i dziadków. Rozsiądźcie się wygodnie i sprawdźcie, co przygotowaliśmy dla Was tym razem!

Środek wiosny i kwitnące rośliny sprawiają, że aż chce się odkrywać świat, a może nawet wszechświat? Tym razem w Kinie Rudaczek odnajdziemy w sobie pasję podróżników oraz naukowe zacięcie Mikołaja Kopernika i udamy się bardzo daleko — wspólnie z bohaterami bajek wyruszymy na kosmiczną wyprawę, żeby odkryć nieziemskie tajemnice!

Po seansie zajmiemy się artystyczną częścią planu — zainspirowani przygodami małych odkrywców i toruńskim astronomem stworzymy kolorowy model Układu Słonecznego oraz użyjemy wyobraźni podczas wymyślania własnych planet lub gwiazd.

Zapewniamy, że będzie iście bajkowo i sentymentalnie – tego dnia wszyscy na moment cofniemy się w czasie!

Na spotkanie zapraszamy dziadków, rodziców oraz opiekunów z dziećmi w wieku przedszkolnym, oraz wczesnoszkolnym. Wydarzenie odbywa się w ramach obchodów 550. rocznicy urodzin Mikołaja Kopernika i jest finansowane przez Gminę Miasta Toruń.

Źródło: Dwór Artusa

Dwór Artusa

Rynek Staromiejski 6
87-100 Toruń
tel.: 56 655 49 39