Rozmowy w dużym pokoju: Olga Drenda i Klaudia Hartung-Wójciak
Wstęp wolny  /  Inne

Rozmowy w dużym pokoju: Olga Drenda i Klaudia Hartung-Wójciak

  • Wydarzenie archiwalne: 18.09.2023
Miejsce:
Centrum Nauki i Kultury Młyny RotheraBydgoszcz, ul. Mennica 10

Rozmowa z Olgą Drendą i Klaudią Hartung-Wójciak o nostalgii za latami dziewięćdziesiątymi i dwutysięcznymi.

Lata dziewięćdziesiąte i dwutysięczne: choć jeszcze niedawno kojarzyły się głównie z kiczem, dziś coraz częściej mówimy o nich z nostalgią. Przedmioty, tytuły i dźwięki, które towarzyszyły wchodzącym w dorosłość millenialsom są na nowo odkrywane i przejmowane przez przedstawicieli generacji Z.

O pamięci, o tym, dlaczego wzdychamy, że „kiedyś to było” i co czujemy, wspominając lub przenosząc się w czas transformacji ustrojowej, magnetowidów i gumy Turbo porozmawiamy w dużym pokoju w Młynach Rothera. Naszymi gościniami będą:

Olga Drenda – antropolożka, dziennikarka i tłumaczka, autorka książek takich jak m.in. Duchologia polska. Rzeczy i ludzie w latach transformacji i Wyroby. Pomysłowość wokół nas, za którą otrzymała Nagrodę Literacką Gdynia w kategorii esej;

Klaudia Hartung-Wójciak – reżyserka i dramaturżka, współzałożycielka i członkini kolektywu Nostalgic Boys.

Podczas spotkania będziemy mogli zobaczyć także fragmenty nagrań pochodzących ze spektaklu Klaudii Hartung-Wójciak VHS. Visual Homemade Stories. Akcja niektórych z nich toczy się w Bydgoszczy.

Spotkanie jest częścią projektu „Wywiad-rzeka. Archiwum bydgoskich historii”,
w ramach którego Młyny Rothera gromadzą wspomnienia mieszkańców Bydgoszczy.Źródło: Centrum Nauki i Kultury Młyny Rothera