Rodzinne Święto Kina
Wstęp wolny  /  Dla dzieci  /  Film

Rodzinne Święto Kina

 • Wydarzenie archiwalne: 20.11.2022
Miejsce:
Hangar KulturyBydgoszcz, ul. Jana Piwnika-Ponurego 10

Fundacja Kino Pomorzanin po raz kolejny zaprasza na dzień z klasycznym kinem i nie tylko: Rodzinne Święto Kina to połączenie seansów dla Małych i Dużych Widzów, wzbogacone o powiązane tematycznie warsztaty książkowe i koncert. Tym razem zapraszamy w niedzielę, 20 listopada 2022 r. do Kina Jeremi w Fordonie. W tym samym czasie w Hangarze Kultury odbywać się będzie kiermasz przeczytanej książki dla dzieci: SALE z książkami, wraz z innymi atrakcjami!
 • godzina 10.00 "Przygody Gapiszona" (1964)
  Dzień zaczniemy od klasycznej polskiej animacji z Gapiszonem w roli głównej. Chłopiec w pasiastej czapce jest ciekawy świata i zawsze roześmiany od ucha do ucha. Bywa sprytny i pomysłowy, a czasem straszna z niego gapa i skutki jego pomysłów są opłakane. Razem z psem Korniszonem przeżywają przygody zwykłe i niecodzienne, które różnie się kończą, ale dzięki nim Gapiszon zawsze uczy się czegoś nowego. "Przygody Gapiszona" Bohdana Butenki ukazywały się w dziecięcym czasopiśmie "Miś" przez 40 lat, wydane zostały w zbiorach książkowych, a w latach 60. doczekał serialu - kilka z dziesięciu odcinków pokażemy na seansie.

 • godzina 11.15 Przygody kropli wody
  Czytanie i Działanie dla dzieci w wieku od 4 do 12 lat wraz z opiekunami. W świat książek o wodzie, zabaw plastycznych inspirowanych tymi książkami, a także wodnych eksperymentów zabierze Was Lucynę Brzezinską-Eluszkiewicz. laureatka w konkursie Książka Roku 2021 Sekcji IBBY, w kategorii Upowszechnianie Czytelnictwa.

 • godzina 12.15 Koncert rodzinny "Woda"
  Koncert dla rodzin (zaprasamy osoby w każdym wieku). W świat muzyki, piosenek o wodzie i dźwięków wody zabiorą nas: Daniel Pradella (pianino) i Marcin Bączkowski (gitara), a zaśpiewa Adrianna Rychwalska: bydgoska wokalistka, uczestniczka 12. edycji The Voice of Poland z kilkuletnim doświadczeniem jako prowadząca zajęcia umuzykalniające i imprezy animacyjne dla dzieci.

 • godzina 15.00 "Upał" (1964)
  reżyseria: Kazimierz Kutz, występują: B. Krafftówna, K. Jędrusik, W. Gołas, W. Hańcza, W. Michnikowski, T. Pluciński i inni. W kinie JEREMI nie może zabraknąć filmu z Jeremim Przyborą w roli głównej! "Upał" to Surrealistyczna komedia kontynuująca formułę popularnego programu telewizyjnego Kabaretu Starszych Panów. Z polecenia premiera, który udaje się na odpoczynek, opiekę nad opustoszałym z powodu upału miastem przejmują dwaj Starsi Panowie. W pilnowaniu ładu i porządku pomaga im przybyła właśnie do stolicy żeńska Brygada Przeciwudarowa pod wodzą Zuzanny. Nieoczekiwanie przyjeżdża pociągiem ambasador egzotycznego państwa, który oburzony brakiem powitania, składa ostrą notę dyplomatyczną w ministerstwie. Starsi Panowie, Basia z baru mlecznego, Albin, jej narzeczony Kornel z Domu Mody i Grzanka, Miss Upału próbują zażegnać konflikt.

 • godzina 17.00 Klasyk filmowy
  Film na popołudniowy seans-niespodziankę wybranie zostanie w internetowym głosowaniu wśród publiczności, trwającym do 6 listopada 2022 roku. Lista tytułów do wyboru ogłoszona zostanie wkrótce, do wyboru będzie kilka hollywodzkich klasyków z różnych dekad. Może będzie to "Przeminęło z wiatrem"? A może "Pół żartem, pół serio"? "Obcy", "Szklana pułapka" a może jeszcze inny klasyk, który chcielibyście znów zobaczyć na dużym ekranie?


Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny. Serdecznie zapraszamy!Źródło: Hangar Kultury w Bydgoszczy

Hangar Kultury

ul. Jana Piwnika-Ponurego 10
85-796 Bydgoszcz
tel.: +48523436667