Rodzina bez tajemnic. Jak rozszyfrować rodzinne koligacje –warsztaty z historykiem
Dziedzictwo  /  Edukacja

Rodzina bez tajemnic. Jak rozszyfrować rodzinne koligacje –warsztaty z historykiem

  • Wydarzenie archiwalne: 13.12.2023
Miejsce:
KPCKBydgoszcz, pl. Kościeleckich 6

Wartości rodzinne są dla Polaków jednymi z najważniejszych. Pielęgnujemy rodzinne tradycje, zachowujemy pamiątki po przodkach, archiwizujemy dokumenty lub opowieści przekazane przez nestorów rodziny. Bywa jednak, że chcemy dowiedzieć się czegoś więcej o rodzinie i jej pochodzeniu, jednak nie ma już możliwości wydobycia faktów z przeszłości spośród żyjących członków rodziny. Wówczas z pomocą przychodzą nam badania genealogiczne. Powszechna cyfryzacja wielu zasób historycznych pozwala nam dziś prowadzić poszukiwania rodowe samodzielnie. Trzeba tylko umiejętnie korzystać z dostępnych narzędzi.

Mając na uwadze potrzeby związane z poszukiwaniem korzeni rodzinnych, chcielibyśmy zaprosić Państwa na warsztaty genealogiczne: „Rodzina bez tajemnic. Jak rozszyfrować rodzinne koligacje”. W ramach zajęć odbędą się 4 spotkania z naszym historykiem, który wprowadzi Państwa w arkana sztuki poszukiwań genealogicznych. Uczestnicy uzyskają podstawową wiedzę w zakresie utrwalenia i odtworzenia historii rodziny, dowiedzą się jak i gdzie poszukiwać informacji o przodkach, jak korzystać z zasobów bibliotek oraz archiwów cyfrowych.

Cykl spotkań zaplanowany jest na kolejne środy tj. 22 listopada, 29 listopada, 6 grudnia oraz 13 grudnia 2023 roku. Miejsce spotkań: Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy. Godzina: 17:30.

Udział w warsztatach jest płatny: 25 zł od osoby za cały cykl. Zgłoszenia przyjmowane są mailowo na adres: zabytki@kpck.pl Potwierdzenie zapisu na warsztaty wysyłamy w ciągu 48 godzin. Płatności dokonują Państwo zgodnie z instrukcją otrzymaną wraz z potwierdzeniem przyjęcia zgłoszenia (!). Zapisy trwają do 21 listopada 2023 roku, lub wyczerpania miejsc wolnych.Źródło: Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy