Recital Igora Przebindowskiego
Muzyka i taniec

Recital Igora Przebindowskiego

  • Wydarzenie archiwalne: 13.07.2024
Miejsce:
Kino 1410 (Hotel 1231)Toruń, Przedzamcze 6d

Igor “Ygor” Przebindowski to muzyk, kompozytor, multiinstrumentalista.

Absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Uczeń wybitnego wibrafonisty Bernarda Maselego. Autor muzyki teatralnej i filmowej. Współpracuje od wielu lat z teatrami, komponując i wykonując muzykę na żywo. Skomponował muzykę do ponad 40 spektakli teatralnych.

Współpracował z wybitnymi reżyserami m.in. Agnieszką Glińską, Iwanem Wyrypajewem, Piotrem Cieplakiem, Grzegorzem Wiśniewskim, Anną Augustynowicz.

Spektakle z jego muzyką były wystawiane w Warszawie w teatrze Dramatycznym, Studio, Na Woli, Och-Teatrze, Polonii, Współczesnym, Montowni, Lalce, Capitolu, Imce, Żydowskim, Kamienicy, Komedii, Rampie, oraz w Krakowie w teatrze Bagatela, i Teatrze Polskiego Radia, jak również w Akademii Teatralnej w Krakowie.

„Ygor” Tworzy również muzykę do filmów, dokumentów oraz seriali telewizyjnych.

Jest producentem i kompozytorem albumów studyjnych. Od ponad dwudziestu lat współtworzy program telewizyjny “KUBA WOJEWÓDZKI SHOW”, na antenie stacji TVN, gdzie odpowiedzialny jest za oprawę muzyczną programu.

Autor czterech albumów płytowych „Powidoki”, „Powidoki Powstania Warszawskiego”,

„Powidoki północy”, „Powidoki portrety Miron Białoszewski”.

Współpracował z takimi artystami jak : Ania Dąbrowska, Edyta Geppert, Halinka Mlynkova, Martyna Jakubowicz, Kasia Klich, Brodka, Krzysztof Antkowiak, K.A.S.A,

Dj Adamus, Sambor Dudziński, Robert Amirian, Reni Jusis, Zbigniew Wodecki, Jarek Wasik, Grażyna Szapołowska, Robert Cichy, i inni.

Podczas recitalu artysty usłyszymy znane tematy filmowe, jak również  standardy jazzowe, utwory nawiązujące do klasyki, z repertuaru Franka Sinatry, Nat King Cola, Krzysztofa Komedy, Georga Gershwina, Zbigniewa Wodeckiego, Michaela Legranda, Louisa Amstronga oraz kompozycje własne Ygora.Źródło: Kino 1410

Powiązane wydarzenia

dzisiaj
godz. 19:00

DEAR ENGLAND

27
lipca (sobota), godz. 19:00

Cyganeria | Live in HD Summer Encores

28
lipca (niedziela), godz. 18:00

Van Gogh. U bram wieczności.