Radar Technologii #2: Czy powinniśmy się wstydzić latać?
Świat pogrąża się w dwutlenku węgla. Planeta cierpi coraz bardziej, bo stopień zniszczenia jest już ogromny. Niszczycieli jest wielu. Przemysł, budownictwo, transport…Europa rzuca ratunkowe koło. Unia Europejska zaleca, by do roku 2040 emisję CO2 do atmosfery zmniejszyć o 55% w porównaniu z tym, ile go emitowaliśmy w 1990 roku. Dziesięć lat później Europa ma osiągnąć neutralność klimatyczną.
Czy ratunkiem może być dekarbonizacja ? Czy paliwa niskoemisyjne są w stanie zapewnić taką samą wydajność gospodarki lub transportu? Czy już w niezbyt odległej przyszłości będziemy się wstydzić latać samolotem tylko dlatego, że jest on dziś i pozostanie w przyszłości największym wrogiem czystego powietrza?
O tym i o wielu innych problemach z tym związanych będziemy rozmawiać podczas naszego kolejnego spotkania w cyklu ,,Radar Technologii”. W roli ekspertów wystąpią Agata Mucha-Geppert i Mikołaj Krutnik. Zapraszamy!
Kuratorem cyklu jest Patryk Miziuła – doktor nauk matematycznych. Specjalizuje się w statystyce matematycznej i uczeniu maszynowym (machine learning). Pracuje jako senior data scientist w deepsense.ai. Drugim opiekunem merytorycznym jest Artur Zygadło.
Prelegenci:
Agata Mucha-Geppert – ekspertka od paliw niskoemisyjnych oraz dekarbonizacji lotnictwa. Specjalizuje się w technologiach wytwarzania, prognozach popytu oraz kosztach produkcji zaawansowanych biopaliw, oraz paliw syntetycznych.
Mikołaj Krutnik – ekspert od paliw niskoemisyjnych. Specjalizuje się w analizach techniczno-ekonomicznych paliw niskoemisyjnych oraz ich potencjale w dekarbonizacji gospodarki europejskiej.
Informacje organizacyjne:
Kiedy? 5.06.2024 r., godz. 18.00-20.00
Gdzie? Spichrz Zbożowy, II piętro
Dla kogo? dla wszystkich
Cena: bezpłatnie
Zapisy: kliknij TUTAJ!
Źródło: Centrum Nauki i Kultury Młyny Rothera