PyData Bydgoszcz – Meetup #26
Wstęp wolny  /  Edukacja / warsztaty

PyData Bydgoszcz – Meetup #26

  • Wydarzenie archiwalne: 06.06.2024
Miejsce:
Centrum Nauki i Kultury Młyny RotheraBydgoszcz, ul. Mennica 10

Organizator: PyData Bydgoszcz
Partner: Młyny Rothera

Informacje od Organizatora:
Zapraszamy na dwudzieste szóste spotkanie grupy PyData Bydgoszcz!

Plan wydarzenia:

18:00-18:10 Wstęp
18:10-18:55 Aleksander Jędrosz: “Text-to-SQL: doświadczenia z budowania Snowflake Copilot”
18:55-19:10 Przerwa
19:10-19:55 Karolina Wilamowska: “AI Act – po co to?”
19:55-20:05 Konkurs

O prelegentach:

Aleksander Jędrosz – Pracuję jako Research Scientist w Snowflake. Od ponad roku współtworzę Snowflake Copilot – inteligentnego asystenta SQL. Mam doświadczenie w różnych aspektach uczenia maszynowego; od forecastingu, przez przetwarzanie obrazów, po modele języka. Do Snowflake dołączyłem razem z wyjątkowym zespołem Applica, gdzie zajmowaliśmy się ekstrakcją informacji z dokumentów. W wolnym czasie wchodzę na ściany.

Karolina Wilamowska – Adwokatka, aplikantka rzecznikowska, mediatorka Centrum Mediacji przy Krajowej Izbie Gospodarczej, gdzie kieruje zespołem Nowych Technologii w mediacji, doktorantka Uczelni Łazarskiego, trenerka, wykładowczyni, mentorka Fundacji Women in Law, Partnership Director w Singularity University Chapter Cracow; zainteresowania zawodowe: prawo nowych technologii, prawo własności przemysłowej, ochrona danych osobowych, compliance i mediacje. Członkini stowarzyszeń branżowych, prelegentka na polskich i międzynarodowych konferencjach. Wyróżniona na liście 25 najlepszych prawniczek w biznesie przez Forbes Women w 2022 r. oraz w konkursie „Adwokatka roku 2023” przez Naczelną Radę Adwokacką.

O wykładach:

Aleksander Jędrosz: “Text-to-SQL: doświadczenia z budowania Snowflake Copilot”

Czy text-to-SQL jest rozwiązany? I co możemy z tym zrobić? Podczas prelekcji opowiem o procesie tworzenia generatywnych modeli języka zasilających Snowflake Copilot – asystenta Snowflake SQL. Dowiemy się dlaczego text-to-SQL jest trudny i na ile istniejące benchmarki są miarodajne. Porozmawiamy o metodach ewaluacji, zarówno tych akademickich jak i bliższych produkcji. W końcu przedstawimy metody, które pozwoliły nam zbudować przyjęty produkt text-to-SQL i odpowiemy sobie na pytanie: co dalej?

Karolina Wilamowska: “AI Act – po co to?”

Kwestie regulacyjne związane ze sztuczną inteligencją, jakie przyjęła niedawno Rada Unii Europejskiej.

O konkursie:

W naszym tradycyjnym kahoocie do wygrania będzie bon na well-being o wartości 300 zł oraz dwie licencje na dowolny produkt JetBrains!

Uwaga: konkurs będą mogły wygrać tylko osoby, które zapiszą się na nasze spotkanie na meetup.com. Zależy nam na tym dlatego, że od liczby zapisanych będzie zależała liczba licencji, jakie będziemy w stanie zdobyć dla Was w przyszłości.

O sali:

Tradycyjnie spotykamy się w bydgoskich Młynach Rothera (Spichrz Zbożowy, 2. piętro). Uwaga: wejście od strony kawiarni! Również tradycyjnie zapraszamy na pizzę! I też tradycyjnie zapraszamy na afterparty, ponownie w Cybermachnie.

Partnerzy

Snowflake
Młyny Rothera

Serdecznie zapraszamy!

 


Informacje organizacyjne:
Kiedy? 6.06.2024 r., godz. 18.00-21.00
Gdzie? Spichrz Zbożowy, II piętro
Dla kogo? dla wszystkich zainteresowanych tematyką
Cena: bezpłatnie
Zapisy: kliknij TUTAJ!



Źródło: Centrum Nauki i Kultury Młyny Rothera

Powiązane wydarzenia

09
stycznia (czwartek), godz. 18:30–20:00

Młyński rozmownik #49

14
stycznia (wtorek), godz. 17:00–18:00

Mikrogranty młodzieżowe – spotkanie informacyjne

21
stycznia (wtorek)
⟶ DO 24.01

Twórcze zimowisko – buduj, projektuj, twórz