"Punkt widzenia" – wystawa plakatu zaangażowanego
Wstęp wolny  /  Sztuki wizualne

"Punkt widzenia" – wystawa plakatu zaangażowanego

  • Wydarzenie archiwalne: 15.05.2023
Miejsce:
Akademickie Centrum Kultury i Sztuki Od NowaToruń, ul. Gagarina 37a
Na wystawie zaprezentowane zostaną najnowsze projekty plakatów, komentujące aktualne wydarzenia związane m in. z ekologią, zjawiskami społecznymi czy wirtualnym światem cyberprzestrzeni pełnej nie do końca sprawdzonych i weryfikowalnych doniesień medialnych.

Wystawa prezentuje różnorodne opinie - tytułowe punkty widzenia - w formie syntetycznego komentarza wizualnego, jakim jest plakat. Wystawa jest kontynuacją cyklu prezentacji twórczości projektantów związanych z Katedrą Projektowania Graficznego na Wydziale Sztuk Pięknych UMK w Toruniu - jego pracowników, lecz także absolwentów i zaprzyjaźnionych twórców stale współpracujących z Katedrą w ramach wymiany pomiędzy uczelniami artystycznymi w Polsce. Punktem łączącym projekty uczestników wystawy jest fakt, że medium plakatu traktują oni jako poligon doświadczalny, na którym sprawdzają jego stylistyczną i literacką pojemność, starają się znaleźć odpowiedź na pytanie o jego znaczenie w komunikacji wizualnej oraz o jego przeobrażenia, zwłaszcza w aspekcie funkcji, jakie przyjął w ciągu ostatnich lat.

Uczestnicy wystawy: Joanna Frydrychowicz-Janiak, Piotr Florianowicz, Paweł Gojowy, Lech Mazurek, Witold Michorzewski, Nikodem Pręgowski, Mirosław Rymar, Krzysztof Skrzypczyk, Sebastian Smit, Jakub Sobczak.

Źródło: Akademickie Centrum Kultury i Sztuki OD NOWA

Akademickie Centrum Kultury i Sztuki OD NOWA

ul. Gagarina 37a
87-100 Toruń
tel.: 56 611 22 66

Powiązane wydarzenia

08
grudnia (piątek), godz. 20:00

KIM NOWAK

18
stycznia (czwartek), godz. 19:00

I love you tour - Kopiec/ Nowogrodzka - Stand-up

23
lutego (piątek), godz. 19:00–21:00

RAFAŁ SUMOWSKI - SKOK W BLOK