Przypadki Doktora Bonifacego Trąbki
Dla dzieci  /  Teatr / Kabaret

Przypadki Doktora Bonifacego Trąbki

  • Wydarzenie archiwalne: 10.11.2022
Miejsce:
Teatr Baj PomorskiToruń, Piernikarska 9
„Przypadki Doktora Bonifacego Trąbki” są próbą oswojenia dzieci z wizytą w gabinecie lekarskim. Razem z kukułką, sową z rejestracji, psem Burkiem, jeżem i innymi zwierzętami dzieci odwiedzają rozmaite gabinety lekarskie – między innymi gabinet zabiegowy, gdzie można założyć opatrunek na chorą nogę, pracownię EKG, gdzie razem z przestraszoną myszką można zobaczyć, na czym polega badanie serca, laryngologa, który zbada słuch kukułki, gabinet RTG  czy gabinet USG prowadzony przez dwa chomiki.

Dzieci mogą zobaczyć, na czym polegają poszczególne badania i jak ich działanie pomaga dbać o zdrowie. Dzięki temu wizyty u lekarza nie będą dla małych pacjentów tak stresujące i trudne.

Całość spektaklu utrzymana jest w konwencji teatru lalek, planu żywego, a także konwencji komiksowej. Opracowaniem plastycznym zajął się Dariusz Żejmo. Muzykę graną na żywo skomponował kierownik muzyczny Teatru „Baj Pomorski” –  Krzysztof Zaremba. Część lalek zaprojektowała sama autorka tekstu dr Anna Rumianek –  internista i pulmonolog, na co dzień pracująca w toruńskim Szpitalu Wojewódzkim. Pomysły na rozwiązania scenograficzne, kostiumy i lalki mieli aktorzy, którzy według wierszy autorki, napisali scenariusz i przenieśli leśne przypadki Doktora Bonifacego Trąbki na scenę.

Realizatorzy:

Autor: Anna Rumianek

Adaptacja i reżyseria: Anna Katarzyna Chudek i Mariusz Wójtowicz

Muzyka: Krzysztof Zaremba

Opracowanie plastyczne: Dariusz Żejmo

Wykonanie lalek: Anna Rumianek i pracownia teatralna "Baja Pomorskiego"

Premiera: 10.11.2012

Czas trwania: 50 min.

Od lat: 3.

Obsada:

Anna K. Chudek

Mariusz Wójtowicz

Krzysztof Zaremba

Źródło: Teatr Baj Pomorski w Toruniu