Logo partnera
Wstęp wolny

PROLOG: 11. Fonomo Music & Film Festival

  • Wydarzenie archiwalne: 08.10.2022
Miejsce:
Pałac LubostrońLubostroń
[:pl]
Fonomo Music & Film Festival, Fundacja Nowa Sztuka Wet Music i Pałac Lubostroń zapraszają!
PROLOG: 11. Fonomo Music & Film Festival
Sobota, 08 października 2022
Pałac Lubostroń, Oranżeria Pałacowa
? godz. 18.00 – Spotkanie z twórcami
? godz. 19.00 – koncert: Nikolaienko (UA)
? godz. 20.00 – film: “Wieloryb z Lorino” reż. Maciej Cuske
Nikolaienko to artysta ukraińskiego pochodzenia aktualnie rezyduący w estońskim Tallinie. Dmytro pracuje na starym, analogowym sprzęcie, podstawą jego muzycznych kolaży są kasetowe pętle, jak w przypadku ostatniego albumu „Rings” wydanego w labelu prowadzonym przez Jana Jelinka, Faitiche. Nikolaienko wydawał również m.in. w: 2th Isle, Graphical, Porridge Bullet, Kvitnu, Nexsound, czy Muscut – oficynie, którą sam założył celem promowania awangardowych artystów wschodniej europy.
„Wieloryb z Lorino” to z kolei historia o ludziach Półwyspu Czukockiego, polujących na gigantyczne walenie. Zbiorowy rytuał połowu dostarcza im pożywienia i pozwala przetrwać w trudnych warunkach. Film kontempluje wpisaną w porządek natury codzienność Półwyspu Czukockiego i odsłania najbardziej brutalne strony życia w miejscu zapomnianym przez Boga i ludzi.
Maciej Cuske - reżyser, scenarzysta i operator filmów dokumentalnych, urodzony w 1972 roku w Bydgoszczy. Absolwent kursu dokumentalnego Mistrzowskiej Szkoły Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy (2005), prowadzonego pod kierunkiem Marcela Łozińskiego. Twórca nagradzanych filmów, takich jak: jest twórcą nagradzanych dokumentów, wśród których największe sukcesy odniosły takie filmy jak: „Kuracja” (2004), czy „Antykwariat” (2005). W 2013 roku zadebiutował filmem fabularnym „Stacja Warszawa” – pełnometrażową produkcją wyreżyserowaną wspólnie przez pięciu reżyserów. Jego najnowszy film dokumentalny „Wieloryb z Lorino” otrzymał w 2020 roku Srebrny Róg na Krakowskim Festiwalu Filmowym w Międzynarodowym Konkursie Dokumentalnym oraz nagrody za najlepszy montaż i dla najlepszego producenta, a na Festiwalu Millennium Docs Against Gravity nagrodę za najlepszą produkcję w Konkursie Polskim. Razem z Marcinem Sauterem prowadzi w Bydgoszczy Bydgoską Kronikę Filmową.
? Na PROLOG do Lubostronia możecie pojechać z nami autobusem. Wyjazd 08.10.2022, o godz. 17.00 spod Miejskiego Centrum Kultury, ul. Marcinkowskiego 12-14. Powrót do Bydgoszczy po skończeniu projekcji filmu, ok. godz. 21.15. Przejazd jest darmowy, obowiązują zgłoszenia: info@wetmusic.pl
= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = =
? Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.
Partnerem głównym jest Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego.
= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = =
[:]

Źródło: Pałac Lubostroń

Pałac Lubostroń

Lubostroń
89-210 89-210 Łabiszyn
tel.: 52 384 46 23