PROGRESSIVE EVENING VOL. 8
Muzyka i taniec

PROGRESSIVE EVENING VOL. 8

  • Wydarzenie archiwalne: 01.12.2023
Miejsce:
sala kinowo-widowiskowa MCK w BydgoszczyBydgoszcz, ul. Marcinkowskiego 12

BILETY: Kasa-Miejskie Centrum Kultury Marcinkowskiego 12/14, Kasa- Organizatora Białe Błota Altanowa 15 oraz na www.ebilet.pl

Stowarzyszenie Krzewienia Kultury ScenaArt oraz Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy zapraszają na ósmą edycję Festiwalu Progressive Evening.

Podczas tegorocznej edycji wystąpią cztery zespoły:

Lovecraft

PreHistoric Animals - Sweden

Art of Illusion

The Flower Kings – Sweden

Podczas koncertów odbędzie się również kiermasz płytowy.

The Flower Kings

Legenda neo prog rocka, The Flower Kings z We wrześniu 2023 wydanał kolejny album studyjny, który zostanie zaprezentowany podczas Progressive Evening vol.8.

Jeśli jakiś zespół zasługuje na tytuł "epicki", to bez wątpienia jest to "The Flower Kings". Od 30 lat szwedzka legenda progresywnego rocka wraz ze swoim charyzmatycznym frontmanem i gitarzystą Roine Stoltem (również Transatlantic,The Sea Within, Jon Anderson/Roine Stolt) wzbogacają świat muzyki o symfoniczne arcydzieła.

PreHistoric Animals

Borlange to urocze miasteczko w środkowej Szwecji malowniczo położone nad wijącymi się splotami rzeki Dalalven. Z tego pięknego miejsca pochodzą członkowie zespołu PreHistoric Animals. Tu nastąpiło pierwsze spotkanie założycieli tej formacji – Samuela Granatha (perkusja, instrumenty klawiszowe) i Stefana Altzara (gitara, syntezatory, bas i wokal). Chłopcy znali się już wcześniej, ich muzyczne ścieżki przecięły się w grającej alternatywnego rocka grupie Pound. Miłość do różnych gatunków muzyki zrodziła pomysł założenia formacji, która łączyłaby elementy rocka alternatywnego z metalem progresywnym, namiastką elektroniki i popowym szlifem. Taka stylistyczna wieża Babel – bardzo efektowna i niezmiernie ciekawa muzycznie.

Art of Illusion

Zespół powstał w 2002 roku w Bydgoszczy i od początku swojej działalności wykonywał złożone kompozycje progrockowe połączone z ostrzejszym heavy metalowym brzmieniem. Grupa to kwintet instrumentalistów (ale współpracował także z różnymi wokalistami), znany także z innych projektów, takich jak HOLOGRAM, PLOTNICKY, YESTERNIGHT, FRACTAL MIND czy PIANOMATYK.

W 2014 roku wydali swój pierwszy album - Round Square of The Triangle a w 2018 drugi - Cold war of solipsism. Na koncercie będzie wiele utworów z niebawem wychodzącego trzeciego krążka.

Lovecraft

Zespół powstał pod koniec 2019 roku w rzemieślniczym pubie piwnym. Podstawą funkcjonowania zespołu jest tworzenie muzyki dla zabawy i robienie tego w sposób spontaniczny. Muzyka grana przez Lovecraft to miks gatunków takich jak: blues rock, psychodeliczny rock, prog rock, doom metal, heavy metal.Źródło: Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy

Powiązane wydarzenia

27
czerwca (czwartek)
⟶ DO 30.06

Festiwalu Początek Sezonu

19
października (sobota), godz. 19:00

BLACK STAR FEST (FLAPJACK/BLACK STAR/HOPE)